Projekt připravuje mariánskolázeňské infocentrum za významné spolupráce městské knihovny a architektky Ludmily Míkové. Cílem Stezky spisovatelů je umístit panely po celém městě tak, aby v závěru vznikla trasa, která provede turisty po městě a připomene významné spisovatele.

„Řada z nich v Mariánských Lázních totiž získávala inspiraci pro svá díla díky nezaměnitelné energii, klidu a všudypřítomné přírodě,“ informovala Barbora Tintěrová, vedoucí infocentra. Prostřednictvím vzpomínek, citátů a děl oživí město místa, kde významní spisovatelé žili, tvořili a odpočívali.

„Připomeneme, kdo zde byl a naše město obdivoval. Ukážeme návštěvníkům, že pečujeme o místa, kde bydleli a tvořili.“ V současné době je projekt ve fázi administrativní, letos by měly být dokončeny první dva informační panely a v následujících letech bude pokračovat instalace dalších.

Ke stezce je připravována i mapa s trasou a webové stránky v jazykových mutacích. „Trasu bude možné využít také jako výukový okruh pro studenty literatury. Bude k ní totiž existovat literární kvíz, za jehož vyluštění získá účastník odměnu,“ dodala.