Stovky lidí se sjely v sobotu do malé vesničky Třebeň na Chebsku. Přilákal je sem program Westernového dne, který se v obci konal poprvé.

„Jsme mile překvapeni tím, kolik lidí přišlo. Perfektně nám vyšlo počasí,“ uvedl spokojeně třebeňský starosta Antonín Kalina.
„Už ráno nám začaly do vsi najíždět spousty aut. Chvíli jsme z toho měli i strach. Odhadujeme, že se zde vystřídalo několik stovek lidí,“ dodal starosta.
Pořadatelé Westernového dne navázali na starší tradici Podnikatelských dnů, které se v Třebeni konávaly.
K poslechu hrála v zahradnictví, kde se celá akce odehrávala country kapela, k vidění byly ale také country tance. Pro děti byly připravené nejrůznější soutěže nebo projížďky na koních. Program do Třebeně přilákal návštěvníky ze všech koutů regionu.

„Je nádherný podzimní den. Přece nezůstaneme sedět doma,“ řekl Zdeněk Majer z nedalekých Františkových Lázní. „Vzal jsem manželku i syna a vyrazili jsme se sem podívat. Kluka nemůžu dostat od koní a manželku ze skleníku s květinami,“ poznamenal s úsměvem.

Do Třebeně ale našli cestu také lidé z okresního města Cheb. „Vyrazil jsem si s přítelkyní na výlet na kolech. Hraje tu příjemná muzika,“ pochválil pořadatele Pavel Kocourek z Chebu.