Příčinou byla oprava vodovodního potrubí, na kterou však chebská vodárenská společnost Chevak předem neupozornila. Lidé tak nevěřícně kroutili hlavami, když viděli, jaký hnus jim z kohoutků teče. Naštěstí mají podle vodáren šanci na odškodnění.

„Otevřela jsem kohoutek, abych se osprchovala, a zůstala jsem stát jako opařená, z potrubí tryskala zakalená, špinavá voda. Vůbec jsem nechápala, co se to děje. Nikdo nám nedal vědět. A ani jsem nevěděla, jestli ji mám více odpustit, velmi mě to vytočilo,“ konstatovala jedna z obyvatelek v historickém centru Ilona Lazúrová.

Naštěstí mají všichni lidé, kterým doma tekla špinavá voda, nárok na odškodnění, stačí se obrátit na společnost Chevak.

„ V Chebu jsme prováděli opravu poruchy na vodovodu v Americké ulici (u obchodu Norma). Oprava byla prováděna na přivaděči z vodojemu Pelhřimov, který přivádí vodu do středu města,“ konstatoval vedoucí spojeného provozu společnosti Chevak Jan Adámek.

Během opravy tak Chevak nouzově zásoboval střed města z jiného přivaděče.

„Po opravě vodovodu a odpuštění vody byl přiváděcí vodovod opět zprovozněn a připojen na střed města a nouzové zásobení bylo přerušeno. Nepředpokládali jsme žádné komplikace, jako je zmíněné zakalení vody, protože dodávka vody nebyla přerušena. Bohužel se tato domněnka nepotvrdila a do pozdních večerních hodin jsme na základě stížností občanů v různých částech středu města prováděli odpuštění vody. Omlouváme se za způsobené komplikace. Naši odběratelé mají samozřejmě právo na snížení platby za množství odebrané vody, pakliže toto právo uplatní. Konkrétní informace pro uplatnění nároku mohou získat v Zákaznické kanceláři provozu Cheb u paní Horňákové,“ poznamenal Jan Adámek.