Společnost odvedla do rozpočtu města nájemné za lesní pozemky ve výši 7,5 milionu korun a vedle toho vytvořila i mírný zisk.
„Loni došlo k poklesu ceny dřeva, a to zejména kvůli tomu, že v německých lesích byly velké polomy. Zájem o dřevní hmotu není takový, a cena proto poklesla. Předběžné výsledky hospodaření přesto nejsou špatné. Předpokládáme mírný zisk do milionu korun," uvedl místostarosta Chebu Pavel Hojda. Městská společnost spravuje lesy o celkové rozloze přes 2100 hektarů. Přibližně třetina je v sousedním bavorském příhraničí. Na německých lesních pozemcích může přitom město hospodařit teprve od roku 2012, do té doby byly pod nucenou správou německého státu.
„V Německu musíme hospodařit podle německých zákonů. Výhodou však je, že tamní lesy byly dobře obhospodařovány a dřevo z nich má dobrou kvalitu," dodal místostarosta.
Cheb vlastní v Bavorsku 647 hektarů lesních pozemků a několik nemovitostí. Německá strana začala les spravovat na základě svého zákona z roku 1965, o majetku právnických osob se sídlem v zemích, se kterými Německo nemělo diplomatické styky. Od 90. let se ale české město snažilo, aby německá strana zrušila svěřeneckou správu nad majetkem, což se dlouho nedařilo. Obě strany se nakonec mimosoudně dohodly na kompromisu. Nucená správa byla zrušená a výnosy z lesa putují do založené nadace.