Máte u sebe mobilní telefon a potřebujete nutně zavolat městskou policii? Pokud vytočíte linku 156, téměř vždy se dovoláte na městskou policii do Chebu.

„To v tom lepším případě, v horším se lidé dovolají do Karlových Varů,“ poznamenal velitel strážníků ve Františkových Lázních Jiří Šollar.
„Neexistuje žádné operační středisko, jako například u policie, kde člověka přepojí jedním stisknutím knoflíku,“ doplnil chebský strážník Stanislav Makovička. Prý se něco podobného chystá, ale zatím jen v Karlových Varech.

Z pevné linky se na číslo 156 lidé dovolají v Chebu, Františkových Lázních a Mariánských Lázních. V Aši to nejde.
„Když jsme k nám chtěli tuto linku, bylo nám řečeno, že ne, protože jsme malé město,“ vysvětlil velitel ašských strážníků Richard Kosík.
V běžnou pracovní dobu jsou tedy ašští strážníci k dostižení na pevné lince. „Pokud jsou v terénu, mají hovory přesměrovány na mobil, ale může se stát, že budou někde mimo signál. To není na Ašsku žádným překvapením,“ doplnil Kosík.

Také podle mariánskolázeňských strážníků je tedy lepší, když si lidé vyhledají přímé telefonní číslo na služebnu městské policie v konkrétním městě. Pak nedochází k prodlevám v oznámení, i když nebývají dlouhé. Přesto se může stát, že každá minuta hraje svou roli.
Kontakty a telefonní čísla na všechny služebny městské policie ČR najdou zájemci také na internetových stránkách www.policie-cr.cz, což je neoficiální informační portál o policii.