Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z nemocnice jsme vytlačili bezdomovce, říká jednatel

Cheb – Nemocniční ostraze se podle slov vedoucího ještě nepodařilo zavést řád v parkování.

26.3.2010
SDÍLEJ:

NA SLOUPU u vjezdu do nemocnice by měli zájemci o parkování najít ceník a kontakty na vedení ostrahy. Foto: Deník/ Nataša Šmatová

Na přístup ostrahy v chebské nemocnici si postěžoval René Wölfel z Hranic. Za pár minut parkování, než se svým přítelem naložili ženu propuštěnou z nemocničního ošetřování, zaplatili dvacet korun jako za hodinu parkování. O případu již Deník informoval. Redakci se ozval jednatel bezpečnostní firmy X – security Vasil Mašika.

„Jméno a kontakt firmy zajišťující ostrahu a výběr parkovného jsou zveřejněné na sloupu u vjezdu a každý, kdo není s prací ostrahy spokojen, a má konkrétní stížnost, se může obrátit na vedení firmy. Je i v našem zájmu, aby se podobné incidenty nestávaly,“ uvedl jednatel. „Každý takový přístup našich zaměstnanců je nežádoucí a v minulosti jsme se dokázali s mnoha rozloučit, i když jsme na nesprávné postupy přišli sami, bez sdělovacích prostředků. Tento případ bude prošetřen a vyvozeny patřičné závěry, pokud nám oznamovatel sdělí, kdy se to stalo. Naše přítomnost v nemocnici Cheb chrání zdravotníky i pacienty, tedy i pisatele, respektive stěžovatele,“ poznamenal Mašika a dodal: „ Z nemocnice jsme postupně vytlačili agresivní lidi - bezdomovce, opilce, lidi pod vlivem drog, cizince s děvčaty z ulice i parkující vozidla. Ještě se nepovedlo zavést řád do parkování aut v areálu nemocnice, neboť tam zajíždějí vozidla RZS, sanitní a hospodářské vozy, dodavatelé, auta zaměstnanců, která sem patří. Bohužel do areálu často zajíždějí i auta, která by mohla parkovat mimo areál před nemocnicí pod vrátnicí u Intersparu,“ vyjmenoval.

„Pokud však zajíždí vozidla, která vezou pacienta, nebo jedou pro pacienta, vezou úraz a podobně, vůbec nediskutujeme a řidiče navedeme, kam má zajet. Po prokázání lékařskou zprávou nevybíráme ani poplatek u pacientů v trvalejší péči, například ozařování, převazy. Je to samozřejmé a etické. Vše je pouze o komunikaci.“

Jestliže se René Wölfel podle jednatele Mašiky rozčílil a hodnotí platbu při každodenní jízdě do areálu nemocnice, má se prokázat lékařskou zprávou jako ostatní a bude mu umožněn vjezd zdarma, stejně jako mnoha jiným.

„Do areálu vjíždí denně stovky vozidel a naši pracovníci přistupují ke všem vstřícně a vlídně. I k těm, kteří nejsou vlídní k nim. A vše je navíc řádně značeno, dopravní značení je schváleno odborem dopravy, značka zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou a značka stop, to abychom mohli vysvětlit podmínky vjezdu, a na zdi u stojanu závory je velkým písmem uvedena výše poplatku za dobu parkování v areálu. Postup ostrahy se nemusí líbit každému, asi tak jednou až dvakrát do roka se podobné problémy řeší,“ zakončil jednatel.

„Někdy je chování občanů k nemocniční ochrance velmi špatné. Tito lidé si myslí, že mohou vše, slovně je napadat, házet na ně špínu. Samozřejmě, že musí platit, ale z osobních zdrojů vím, že pánové ze security dodržují nějaká pravidla a nesetkala jsem se zatím s tím, že by je porušili,“ reagovala na webových stránkách Deníku uživatelka pod přezdívkou Hanah.

Autor: Nataša Šmatová

26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Teplá - Potěšení, lék i přítel, vším tím může být pro své milovníky čokoláda. A právě o ní bude přednáška Život s vášní a čokoládou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení