Pro trojici z nich to znamenalo první soutěžní start mimo domácí hřiště.
Počasí bylo ke všem účastníkům milosrdné a ukázalou svou jarní tvář.

Rezervní tým TJ MG Cheb v Rakovníku vstoupil do jarní části druholigové soutěže smíšených družstev a trojicí nováčků, kteří doposud mohli čerpat jen ze zkušeností z domácího prostředí a turnaj v Rakovníku pro ně znamenal první start v jiném prostředí. Úvodní jarní turnaj zastihl soupeře chebského družstva v lepší formě, co pro oranžové barvy znamenalo čtvrtou příčku v tomto ligovém kole. Vítězem se stalo favorizované družstvo Františkových Lázní před Chomutovem a Varieté Jesenice.

V soutěžích jednotlivců však pro Chebské vyzněl rakovnický turnaj ve znamení medailových umístění. Michal Lojka získal bronzové umístění v juniorské kategorii, František Nečekal starší skončil stříbrný mezi seniory II a František Nečekal mladší bojoval o vítězství v kategorii mužů. Teprve až závěrečný rozstřel rozhodl, že zlato získal domácí hráč Stanislav Staněk a to znamenalo pro chebského hráče stříbrné umístění.

Z dalších chebských hráčů se umístili v kategorii mužů Lukáš Toman na 6., Jan Wolf na 9., Jiří Broumský na 11., Dušan naď na 14. a Josef Pašek na 17. místě. Petr Průcha obsadil 7.místo v kategorii senioři II a Jana Nečekalová získala 4. příčku mezi seniorkami.

Rakovnický turnaj znamenal rozehrání po dlouhé zimní přestávce a byl zároveň i generálkou na úvodní turnaj první ligy, který se uskutečnil na stejném hřišti v první květnový den. Jak úspěšně vstoupilo do jarních prvoligových bojů chebské družstvo, které si po podzimní části drží stříbrnou pozici, napověděl tento víkend. O výsledcích budou čtenáři informováni na sportovních stánkách Deníku.

(jawo)