Výlov františkolázeňského rybníka Amerika nalákal stovky lidí. Ti se přišli podívat na těžkou práci rybářů a také nakoupit čerstvé ryby. V oblasti nastaly také dopravní komplikace. Mnoho řidičů nešetřilo nadávkami.

„Výlov Ameriky se uskutečnil ve čtvrtek a konat se bude i v pátek do 14 hodin," uvedl ředitel Rybářství Mariánské Lázně Zdeněk Mašek. „Výlov je každý rok přibližně stejný. Rybník má svoji produkční kapacitu a víc nedá. Tady to činí zhruba 40 tun ryb. V devadesáti devíti procentech je tu kapr, pak také amur, štika a lín," dodal s tím, že se ryby přímo z Ameriky vozí do sádek, které slouží jako jakýsi sklad. Tam ryby čekají, než půjdou do prodeje.

Mnoho lidí si myslí, že se ryby v sádkách čistí, což není až tak pravda. „Jak klesá teplota vody, tak klesá i teplota rybího těla a to přestává přijímat potravu a tím se 'čistí'," upřesnil Zdeněk Mašek.

Při výlovu rybníka si mnoho lidí přišlo na své. Nejenže se prodávalo všemožné občerstvení, cukrové vaty a další laskominy, ale k dispozici byly také čerstvě ulovené ryby. Mnoho návštěvníků neodolalo a svoji 'čudlu' si neslo domů.

Kvůli stovkám návštěvníků a desítkám aut vznikaly v okolí Ameriky také dopravní komplikace, které musela řešit policie a městští strážníci.

„Na výlov jsme se přišli podívat hlavně kvůli dětem. Je to pro ně veliká atrakce," řekla Monika Komínková.

„Je to pro nás celkem společenská událost," uvedla Kateřina Nykodýmová z Chebu. „Setkáváme se zde s přáteli a známými. Také jsme nemohli odolat koupi čerstvé ryby, ze které si doma uděláme výborný pokrm. Máme totiž skvělý recept a strávník by vůbec netušil, že má 'pouze' kapra," dodala.

Také šestiletému Dominikovi se výlov zamlouval. „Až budu velký, tak chci také lovit ryby. Párkrát už jsem na nich byl s dědečkem a ten mi slíbil, že až budu větší, tak mi pořídí rybářský prut," dodal s nadšením v hlase.

Ten, kdo nestihne výlov oblíbené Ameriky, může se ještě zúčastnit dalšího. Tepelští budou lovit už v sobotu 27. října.