Vysoké dluhy stojí za krachem zámku Mostov u Odravy. „Slyšela jsem, že dluží opravdu velkou sumu peněz,“ řekla Marie z Odravy. „Pohledávky má nejen u banky, ale dluží také finančnímu úřadu a mnoha jiným,“ dodala.

Zámek Mostov, který pochází ze sedmnáctého století, vlastní Zdeněk Uhlíř. Ten ho sice zmodernizoval, ale nyní o něj s největší pravděpodobností přijde. Jeho firma je v konkurzu a insolvenční správkyně zkrachovalé firmy má v plánu romantickou stavbu prodat. „Jednání je teprve na začátku,“ prozradila médiím.

Zámek koupil Uhlíř v roce 1997 a vybudoval v něm hotel, restauraci a wellness centrum. Firma Zdeňka Uhlíře dluží i obci Odrava. „U nás dělá pohledávka skoro čtyřicet tisíc korun,“ potvrdila starostka Odravy Alžběta Derahová. Neuhrazenou částku eviduje obec už od loňského září.

„Vdávala jsem se tam,“ řekla Daniela Mrousková z Chebu. „Je to tam opravdu moc krásné. Člověk má s Mostovem spojené krásné vzpomínky, proto mě to hrozně mrzí. Netuším, co tam bylo a proč. Ono je v dnešní době opravdu velkým problémem splácet úvěry. Na takové podnikání musí být prostě ekonom, který má všechno moc dobře spočítané,“ řekla.

„Nejlepší asi opravdu bude, když se zámek prodá,“ uvedl obyvatel Odravy. „Pokud to vezme do rukou někdo, kdo tomu bude rozumět, bude mít toto krásné místo dlouhou tradici. Záleží ale, co z Mostova vznikne. Taky z toho může být noční klub a to by mě tedy hodně naštvalo. Myslím, že by to mělo zůstat tak, jak to je. Jen se schopnějším vedením.“

Podnikatele Zdeňka Uhlíře Deník kontaktoval, k nastalé situaci kolem zámku Mostov se ale nevyjádřil.