Počasí jim znemožnilo využít lyžařský areál na vrchu Háj.
„Bohužel vývoj počasí pro další dny je nepříznivý. Z tohoto důvodu jsme přistoupili k přerušení provozu,“ informují provozovatelé na webových stránkách.

„Na sjezdovce máme pořád dostatečnou vrstvu technického sněhu. Jakmile tedy bude počasí příznivější pro zimní radovánky, provoz okamžitě obnovíme,“ píše se. „Tak trochu velké zklamání prožíváme na sjezdovce číslo 3. Počasí si letos opravdu pohrálo. Usilovné nasazení členů našeho střediska při pracích na výstavbě vleku H80 a za podpory přívalů sněhu se konečně dostalo k vysněnému konci. Vlek je dokončen, sjezdovka připravená,“ uvádí členové lyžařského střediska. „No, a počasí nám opět ´silně pomáhá´,“ konstatují smutně.

V Mariánských Lázních mají naopak sjezdaři důvod k radosti. Lanová dráha a vlek byly v pátek v provozu. Milovníci sjezdového lyžování mohou navštívit tratě Krakonoška a Slalomák. Na tratích je třicet až sedmdesát centimetrů sněhu. Dobré podmínky pravděpodobně vydrží i o víkendu.
„Bál jsem se, že to bude s lyžováním horší,“ řekl v pátek Martin Kauer z Mariánských Lázních. „Počasí sjezdu příliš nepřeje. Právě v sobotu se s přítelkyní na sjezdovku chystáme,“ dodal.

(šma,bež)