Již druhým rokem mají nejen obyvatelé regionu možnost nasát vánoční atmosféru na trzích v Chebu. Právě ty zde chyběly. Občané si již léta stěžovali, že na náměstí Krále Jiřího v Chebu v období adventu naleznou jen nedůstojné stánky s artikly z Číny. To je ale pryč. Koledy, vůně svařeného vína, staročeského trdla a pečeného masa, dřevěné betlémy, ruční výrobky. Nejen to je až do Vánoc pro návštěvníky připravené.

Ta pravá atmosféra

„Trhy jsou opravdu moc krásné,“ řekla Hana Mašková z Chebu. „Navozují tu pravou vánoční atmosféru. Podle mého názoru nejsou nikde v okolí žádné srovnatelné.“ Také ona obdivovala v živém betlémě živé ovečky. Ty lákají mnohé návštěvníky.

Magnetem jsou také živé ovečky

„U oveček je po celý den poměrně plno,“ potvrdila Monika Janovcová z kulturního oddělení chebské radnice. „Jsme rádi, že děti dbají pokynů svých rodičů, prarodičů či učitelek a ovečky nekrmí. To by nám tu jinak nejspíš dlouho nevydržely,“ dodala. A jak se vlastně magnety trhů jmenují? Merinka a Pidinka!

Prodejci ve čtrnácti vánočně vyzdobených stáncích nabízejí své zboží denně. „Otevírají v 10, zavírají v 17 hodin, a přes noc pak ve svém provizorním domku zůstávají pouze ovečky,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

O víkendu nechybí program

Zajímavý program na chebských vánočních trzích nebude chybět ani o nadcházejícím víkendu. V sobotu bude na podiu na náměstí k vidění Sampre Salve, Vánoční zpívání - pouliční hra se čtyřmi koledami a jedním stromečkem. Začátek je naplánovaný na 14. hodinu. Hudební duo Trifanky se představí o hodinu později.

Také v neděli se bude nač těšit. Ve 13.30 hodin bude připravený Českoněmecký soubor loveckých rohů s programem CORNI DI EGRA. V 14.30 hodin začne Vánoční show - Letní sněhulák.