„Neskutečně vzácná ryba se mi dnes podařila ulovit při zahájení pstruhové sezony 2023. Tento nádherný pstruh potoční pochází z malého potoka, kde se již tento druh ryby téměř vůbec nevyskytuje, a navíc v této velikosti opravdový skvost,“ uvedl k zahájení loňské pstruhové sezóny Matěj Houška a dodal, že samozřejmě si svůj život bude pstruh užívat dál. „Jen jsem mu popřál fešákovi hodně štěstí a samozřejmě na rozloučenou tradičně zamával.“

Mladý rybář Matěj byl před nedávnem i dalším hostem podcastu Deníku Ze západu. Má své heslo na Wikipedii a objevil se na titulní straně časopisu Esquire. Je vášnivým milovníkem přírody a je nejsledovanějším rybářem v Česku. „Vzory a inspirace vnímám odlišně. Vzor by měl být někdo, koho dobře známe a kdo nás inspiruje. Pro mě jsou vzorem moji rodiče a přátelé. Inspiraci čerpám od dětství z pořadů o rybaření a od osobností jako David Attenborough nebo Bear Grylls,“ sdělil.

Celý podcast najdete zde:

Matěj Houška: velikou inspirací je mi David Attenborough, vzorem moji rodiče
Matěj Houška: velikou inspirací je mi David Attenborough, vzorem moji rodiče

Dejte si náš kvíz:

KVÍZ: Kapr, štika, candát, jeseter nebo lín. Poznáte ryby z Jesenice a Medardu?

Ve vodách Jesenické nádrže i rekultivačního jezera Medard se prohání mnoho druhů ryb. Jsou mezi nimi i například tradiční kapr, dravá štika, ale i candát, obří sumci, pruhovaní okouni, lín nebo jeseteři. Poznáte spolehlivě, která ryba je na obrázku?

A co vy? Vyrazíte na ryby? Se svými úlovky a zážitky se opět můžete podělit s našimi čtenáři. Máte foto, video? Vaše příspěvky můžete poslat na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte přitom na své jméno, rybník, řeku či region, kde jste kapitální rybu ulovili apod. A připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý