Vybírat budou mezi Miroslavem Plevným (STAN) a Jaroslavou Brožovou Lampertovou (ANO). Přestože volební místnosti se otevřou až v pátek ve 14 hodin, voliči v karanténě, stejně jako v minulém týdnu, měli možnost odvolit v rámci drive-inu. Na Chebsku se týkají letošní senátní volby pouze části okresu. Jde o oblast ohraničenou na jihu obcemi Lázně Kynžvart, Valy, Velká Hleďsebe, Drmoul a Trstěnice. Voliči v karanténě z měst a obcí, kterých se volby do Senátu týkají, měli možnost přijet na stanoviště drive-in v areálu chebské nemocnice. „Stejně jako minulý týden hlasovali od 7 hodin do 15 hodin,“ informovala mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Ilustrační fotografie.
Projektanta na opravu radnice vyberou znovu

Stanoviště opět fungovalo tak, aby volič v karanténě či izolaci nemusel vystoupit z auta. „Musel se prokázat, že je v karanténě, potvrzením od lékaře nebo od hygieny,“ uvedl předseda volební komise Petr Klíček. Jediná změna byla ta, že tentokrát člen komise v ochranném obleku nepředával jen obálku, ale také volební lístky se jmény dvou kandidátů.

Ti, kteří nechtěli jet k volbám, mají možnost do čtvrtečních 20 hodin zažádat o přenosnou volební schránku. „Pokud to neudělají, nebo se až v pátek dozvědí, že jsou například covid pozitivní či že musí nastoupit karanténu, ztrácí možnost odvolit,“ uvedla Jana Pavlíková. V drive-in odvolilo v Chebu třináct lidí.