Začátek školního roku s sebou přináší také studentský život. Často je první setkání spolužáků po prázdninách spojeno s konzumací alkoholu. Chebsko je oblast s vysokou koncentrací škol, proto také policie v období začátku školního roku věnuje zvýšenou pozornost zajištění bezpečnosti a prevenci v souvislosti se školáky a studenty.

Součástí policejní práce je i odhalování a řešení přestupků mladistvých ve spojitosti s alkoholem.
„Se začátkem školního roku v této oblasti nic speciálního nechystáme. Akce zaměřené na požívání alkoholu mladistvými děláme průběžně celý rok,“ sdělil mluvčí Policie České republiky pro Karlovarský kraj Pavel Valenta.

V minulých dnech se však policisté v Karlovarském kraji v souvislosti s požíváním alkoholu zaměřili na mladistvé hned v několika místech. Například při posledních dvou akcích, které se uskutečnily v Perninku a Nejdku, odhalily hlídky policie 11 případů přestupků spojených s konzumací alkoholu mladistvými. Jeden byl zároveň i přestupkem v dopravě.

To na Sokolovsku v Kraslicích a Bublavě policisté provedli kontroly v 16 restauračních zařízeních a odhalili naštěstí jen jeden případ požití alkoholu nezletilým.
Většina studentů na začátku školního roku alkoholu neholduje. Příkladem může být i Michaela Hamplová z Mariánských Lázní, která řekla:
„Na něco takového nemám vůbec čas, i první školní den mám hodně kroužků, takže chodím ze školy rovnou na golf a pak hned na tancování.“