S bezohledností řidičů a chodců se každý den musejí potýkat příslušníci záchranných složek. Při rychlé jízdě k závažným případům jim řidiči nedávají přednost, chodci přecházejí přímo před vozidly.

Příkladem je nehoda u chebského marketu OBI v Evropské ulici. Houkající a blikající sanitce nedal přednost řidič osobního vozu a došlo ke střetu.
„Sanita jela se zapnutým výstražným zařízením, ale nedostala přednost. Záchranáři vezli pacienta do nemocnice,” uvedl mluvčí záchranky Lukáš Hutta. „Naštěstí se nehoda obešla bez zranění.”

Řada oslovených řidičů se snaží houkajícím vozidlům uhýbat. „Zatím jsem se nesetkal s tím, že by někdo v mém okolí nedal houkající sanitě přednost, ale stát se to může kdykoliv. Třeba si dotyčný myslel, že je rychlejší,” poznamenal Cheban Martin Pacholík.

Stává se ale i to, že i když řidiči výstražná znamení respektují, tak často svojí snahou uvolnit silnici spíš průjezd záchranářských aut komplikují. Jakmile totiž zaslechnou sirénu nebo uvidí blikající majáky, okamžitě zastaví u krajnice.

A to i v zatáčkách nebo v místech, kde není možné kolem nich bezpečně projet. Není také žádnou výjimkou, když takto zastaví řidiči v obou směrech a strojník hasičské cisterny pak jen kličkuje z jedné strany silnice na druhou.

Pokud spatříte zásahový automobil jedoucí s výstražnými světelnými a zvukovými znameními, zůstaňte stát u pravého okraje vozovky, pokud stojíte. Co nejrychleji zajeďte k pravému okraji vozovky a zastavte, pokud jedete. Vyčkejte, dokud vůz nepřejede. Uvědomte si, že řidič rozjetého vozu nemá mnoho možností, jak zabránit kolizi.