Nemají zastupitelstvo, zato mají rekordní dluhy. Tak to vypadá i nadále v Pramenech na Mariánskolázeňsku. Ani volby, které sezde o uplynulém víkendu konaly, změně nepomohou - nejsou platné. Obci se ale rozhodl pomoci Lukáš Kohout, který se proslavil jako falešný asistent poslance Kavana, a naposledy jej bylo vidět při nepokojích ve Varnsdorfu.

„Na základě informací z tisku jsem se se svým štábem rozhodl kandidovat na do zastupitelstva obce Prameny,” uvedl Lukáš Kohout.

„Máme za to, že tato obec potřebuje již funkční a konající zastupitele, kteří vyvedou obec z tíživé situace ve, které je díky předešlému vedení obce. Jsme připraveni po vyhlášení komunálních voleb tuto obec převzít a učinit všechny kroky k tomu, aby obec byla života schopná,” sdělil.

„Obyvatelé obce potřebují, aby jejich obec byla schopná se začlenit do systému samosprávy a tím zúžit její dluh, tak aby mohla prosperovat. Obec Prameny v brzké době navštívíme a budeme jednat s obyvateli, tak aby došlo k nastolení pořádku v obci a jejímu fungování.”

Pro záchranu obce už také vytvořil webové stránky. Otázkou však zůstává, zda všechny své plány stihne. Na svých osobních webových stránkách totiž uvádí, že by se rád stal hejtmanem Ústeckého kraje.

V obci Prameny, kde žije asi sto obyvatel, se o víkendu konaly již šesté volby za poslední dva roky. Protože ale kandidáti neměli v obci trvalé bydliště, z voleb nevzejde žádný vítěz. Byl by Lukáš Kohout dobrým starostou?

„Jezdíme sem do Pramenů ke známým, a tak tu situaci dobře známe,” řekl Josef Mašíček. „O plánu Lukáše Kohouta jsme se nebavili, myslím ale, že jej naši přátelé budou brát spíš jen jako recesi. Myslím, že obec potřebuje, aby ji postavil na nohy nějaký odborník.”