Ta bude společně se zdravotnickou službou k vážným případům přivážet také lékaře, který bude připraven dát pacientovi neodkladnou první pomoc. Vozidlo bylo pokřtěno jménem Alex číslo dvě.

Víceúrovňový systém neboli systém Rendez-Vous, známý také jako zkratka RV, je způsob organizace výjezdových skupin a stanovišť záchranné služby. Skupiny RV budou umístěny ve městě a k případům se chystají vyjíždět právě v Alexovi číslo dvě. Jedná se o speciální sanitní vozidlo, které má veškeré vybavení k ošetření pacienta shodné s velkými sanitními vozidly, ale nedisponuje mobilizačním vybavením. Posádku bude vždy tvořit zdravotnický záchranář-řidič a lékař. A co nového vozidlo přinese chebské záchranné službě? O tom promluvila její primářka Adriana Kotrchová.

„Dostali jsme jedno vozidlo, které vystřídá našeho bývalého land rovera," řekla primářka. „Ten byl na provoz velmi nákladný, takže zůstane v Karlových Varech jako rezervní vozidlo. Je to skutečně velké ulehčení práce, protože lékař nyní může přijet k pacientovi, ošetřit ho, říct nám, jak to vypadá a co dál. Poté prostě může jet okamžitě k dalšímu případu. Zdá se mi to jako velká úspora času a hlavně další čas na záchranu lidských životů. Předtím se musel lékař vracet do nemocnice s celou posádkou a znovu vyjíždět," vysvětlila.

Nové vozidlo přivítali malí předškoláci s otevřenou náručí. „Jsem rád, že v Chebu bude pan doktor mít víc času řešit vážné případy," řekl pětiletý Adam Šauša z Chebu. „Sám mám doma takovou malou sanitku na hraní, která vypadá trochu jako ´Alex dvě´. Už teď se cvičím, protože chci být také doktor a rychle pomáhat lidem," dodal.

Adámek ale není jediný, komu připadá nové vozidlo velmi prospěšné. Chebská důchodkyně Drahoslava prodělala spoustu operací a služby místní nemocnice je nucena využívat velmi často. „Jsem moc ráda, že nyní pojede se sanitkou i samotný lékař," řekla. Dokáže ihned určit, co je potřeba udělat. Hned o sebe nemám takový strach," dodala.