VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci Integrované střední školy Cheb zabodovali při Sasko-České exkurzi

Cheb, Chemnitz -Žáci byli seznámeni s demonstračním provozem moderních výrobních hal. V druhém celku byli žáci rozděleni do skupin, ve kterých se sami pokoušeli sestavit a naprogramovat model tak, aby byl plně funkční a jako by byl součástí provozu výrobní haly.

3.10.2011
SDÍLEJ:

Za Integrovanou střední školu Cheb se zúčastnili Martin Jandík, Ing. Marian Alaxin, Ing. Marián Tercha a naši žáci Calek Daniel, Fleischman Josef, Florian František, Gajer Martin a Hána Vladimír.Foto: Foto:archív ISŠ

V rámci programu Cíl3, v projektu ´Vytvoření kooperační sítě automatizace ke zvýšení vědecko-technické úrovně v česko-saském dotačním území – AKONA´, kterého je naše škola partnerem, se dne 27. září naši žáci zúčastnili exkurze na strojní fakultě v Technické univerzitě v Chemnitz. Program exkurze byl rozdělen do dvou celků. V prvním celku byla představena technická univerzita a problematika, jakou se zabývá.

Žáci byli seznámeni s demonstračním provozem moderních výrobních hal. V druhém celku byli žáci rozděleni do skupin, ve kterých se sami pokoušeli sestavit a naprogramovat model tak, aby byl plně funkční a jako by byl součástí provozu výrobní haly. Pro větší motivaci žáků byla připravena trasa, kterou musí model urazit v co nejkratším čase.

Našim žákům se podařilo sestrojit a nastavit model tak, že se umístili na 1. místě a porazili další dvě školy. Exkurze byla zajištěna leadpartnerem projektu BIC – Forum Wirtschaftsförderung (BIC-FWF) e.V. Dalším ze zúčastněných subjektů na exkurzi byla Mittelschule Clausnitz, SPŠ Ostrova projektový partner RHK Poohří. Za Integrovanou střední školu Cheb se zúčastnili Martin Jandík, Ing. Marian Alaxin, Ing. Marián Tercha a naši žáci Calek Daniel, Fleischman Josef, Florian František, Gajer Martin a Hána Vladimír.

(mj)

3.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení