Tento obor je každoročně plně obsazen děvčaty a chlapci, kteří mají zájem o toto krásné řemeslo.

Výuka se skládá z teoretické a praktické části. Během studia se žáci učí, mimo jiných, odborným předmětům jako jsou Materiály a Technologie, na které navazuje praktická výuka.

Při odborném výcviku jsou žáci rozděleni do tří kadeřnických provozoven, dvě se nacházejí v budově ISŠ Obrněné brigády 6 a třetí sídlí v ulici Jiráskova 6 v Chebu.

V prvním ročníku si nacvičují žáci kadeřnické úkony převážně na sobě, mezi sebou nebo na cvičných hlavách. Ve vyšších ročnících již své získané dovednosti uplatňují na zákaznících, kteří navštěvují naše kadeřnické provozovny a mají zájem o naše služby. Sortiment služeb je velice široký. Žáci pracují pod odborným dohledem učitelek odborného výcviku.

V naší nabídce na pánském a dámském oddělení najdou zákazníci a zákaznice tyto služby: Stříhání vlasů, barvení a odbarvování vlasů, melírování vlasů různými technikami, preparaci vlasů, vodovou ondulaci, foukání, kulmování, žehlení vlasů a tak dále.

V plesové sezoně jsou požadovány také společenské účesy.

Naši žáci se také každoročně zúčastňují kadeřnické soutěže Glamour, která se tradičně koná v Sušici, pořádají exkurze pro mateřské školy v Chebu, navštěvují děti v dětském domově, spolupracují s Gymnáziem v Chebu, kde vytvářejí společenské účesy hosteskám, které zajišťují tradiční dějepisnou olympiádu.

Ve školním roce 2010/2011 byla poprvé uskutečněna ve spolupráci s BFZ vzdělávací akademií v Hofu odborná zahraniční kadeřnická praxe, které se zúčastnili vybraní žáci 3. ročníku.

Po úspěšném složení závěrečných zkoušek mnoho našich žáků pokračuje ve dvouletém nástavbovém studiu, které je zakončeno maturitní zkouškou.

Jaroslava Jamrišková