VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci z malých škol jsou velmi vzdělaní

Skalná – Malé školy v malých městech se mohou směle srovnávat s těmi většími a lépe vybavenými

1.7.2010
SDÍLEJ:

Isabela Hallwichová a Dominik Pěček ze Skalné výrazně uspěli v testech Scio. Gratuluje jim ředitel školy Stanislav Hercig.Foto: Deník: Nataša Šmatová

Úroveň žáků z Plesné, Lubů a Skalné to jasně dokazuje. V testech Scio právě žáci těchto škol obstáli na výbornou a k vysvědčení obdrželi diplom za umístění na předních příčkách.

Ve Skalné si osvědčení o nejlepších znalostech za test klíčových kompetencí odnesla Isabela Hallwichová z šesté třídy. „My jsme plnili různá zadání ze všech možných předmětů, které probíráme v šesté třídě,“ vysvětlila Isabela, co vlastně znamenají klíčové kompetence. „Nebylo to pro mě tak náročné,“ řekla.

Druhým úspěšným byl Dominik Pěček ze sedmé třídy, který měl druhé nejlepší výsledky v testu z matematiky. „Pro mě byly náročné jak které úlohy,“ poznamenal žák, který v matematice patří mezi nejlepší. „Některé byly lehčí.“ Podle vlastních slov byl ale při psaní testu nervózní na rozdíl od Isabely.
Ta se po škole chystá na gymnázium a pak si představuje studium designu. Dominik se chystá na ekonomickou školu.

„Testy Scio u nás na škole děláme už pět let,“ doplnil ředitel školy Stanislav Hercig. „A díky grantovému projektu jsme je mohli ještě rozšířit, takže zatímco minulý rok je dělali žáci na druhém stupni, letos jsme zapojili i první stupeň, třetí a páté třídy, kde byly výsledky také zajímavé,“ upřesnil. Porovnání výsledků partnerských škol Plesné a Lubů prý také přineslo své ovoce.

„Například jedny výsledky jsme měli hodně slabé a když jsme se zamýšleli nad příčinou, zjistili jsme, že v té třídě je hodně dětí se specifickými poruchami učení. Také jedna kolegyně vyslovila hypotézu, že se tohoto testování účastní ambicióznější školy, které mívají i kvalitnější žáky,“ řekl ředitel s tím, že horší výsledky testů jsou pak motivací i pro pedagoga. „Je to nezávislá zpětná vazba na co se zaměřit.“
Do budoucna by se měly testovat i deváté třídy.

1.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení