Dva studenti se zdravotním postižením měli možnost každý čtvrtek strávit celé dopoledne na stanici profesionálních hasičů. „Pro tyto žáky je to skvělá možnost, jak se začlenit do pracovního procesu a vyzkoušet si různé činnosti,“ uvádí hasiči.

Na základě dohody o praxi pomáhali studenti s údržbou prostor garáží, techniky a vybavení. Při každé návštěvě se také krátce zapojili do odborné přípravy hasičů, kde mohli sledovat nebo si dokonce vyzkoušet záchranářské postupy. Celou dobu je doprovázela asistentka z neziskové organizace a pracovali společně s výjezdovými hasiči.

„Pro hasiče je tato pracovní návštěva skvělou příležitostí, jak se zdokonalit v komunikaci s osobami se zdravotním postižením, což nám může velmi pomoci při skutečných mimořádných událostech,“ dodali příslušníci chebských hasičů.

Před prázdninami využili možnost pracovat na stanici dva žáci, a hasiči rádi přivítají další zájemce i po letních prázdninách. Michal, jeden z účastníků projektu, si pochvaloval přístup všech hasičů a možnost vyzkoušet si nové činnosti. „Bylo skvělé, jak se ke mně všichni chovali a jaké nové věci jsem se mohl naučit,“ řekl Michal s nadšením.