Sobota 24. června THE DIXIE HOT LICKS
Neděle 25. června PRIME TIME VOICE PRAHA
Pondělí 26. června AJETO GLASS DIXIELAND NOVÝ BOR
Úterý 27. června JANA SEDLÁČKOVÁ a MEMORY JAZZ BAND
Středa 28. června JITKA VRBOVÁ a HOT JAZZ PRAHA
Čtvrtek 29. června DARJA KUNCOVÁ a JAZZ BLUFFERS PRAHA
Pátek 30. června REVIVAL SWING BAND PRAHA
Koncerty se konají vždy od 15 hodin na kolonádě.

Koncerty se konají každé odpoledne od 15 hodin na kolonádě v Mariánských Lázních a vstup je zdarma. Co je nachystáno, odpověděl Jan Harvánek, ředitel festivalu Jazzové lázně.

Kdy a jak se začala psát historie Jazzových lázní?
Nultý ročník Jazzových lázní se uskutečnil v roce 1968. Koncerty se konaly v Casinu. Tenkrát tam kromě mé tehdejší kapely The Married Gentleman´s Jazz bandu hrálo Jazz Combo z Ústí nad Labem se Sváťou Košvancem, Selbe Jazz Quartet z NSR, SH Quartet Karla Velebného a vynikající Cat Club z Chebu, jehož leaderem byl Zdeněk Paštika. Ovšem již v roce 1969 bdělí mariánskolázeňští soudruzi další ročník pořádat nedovolili, a tak festival byl obnoven opět v roce 2000. Od této doby je pořádán každoročně.

Na co se návštěvníci mohou tentokrát těšit?
Letošní ročník je věnován vynikajícím českým zpěvačkám. Hvězdou první velikosti je bezesporu královna country a jazzu, „česká Ella Fitzgeraldová“, paní Jitka Vrbová. Další hvězdou je pokračovatelka stylu paní Olmerové Darja Kuncová, která nás obšťastní svým hlasem v doprovodu hned dvou špičkových kapel – Jazz Bluffers Praha a Revival Swing Band Praha. Hvězdné je i trio zpěvaček Dana Šimíčková, Taťána Roskovcová a Marta Marinová. Jejich doprovodná kapela je též složena ze špičkových českých jazzmanů. Musím připomenout i výbornou Janu Sedláčkovou z Memory Jazz Bandu či Janu Golianovou z plzeňské kapely The Dixie Hot Licks.

Jak náročná je organizace takové akce?

Náš festival si již vydobyl své renomé, a tak nemáme nouzi o skvělé kapely. Nejtěžší je naopak každým rokem odříkat žádosti o účast špičkovým muzikantům z České republiky, ale i z Evropy. Je to krásná odměna za sedmnáctiletou práci, když zjistíte, že v současné bohaté jazzové scéně mají naše Jazzové lázně své uznávané místo. Příprava každého ročníku zabere mnoho času, ale to je nepodstatné. Na vše se zapomene v okamžiku, když uslyšíte výbornou muziku, tleskající posluchače a uvidíte jejich rozzářené tváře.

Koncerty jsou zdarma. Je těžké sehnat finanční prostředky, aby byly pokryty všechny náklady?
Od začátku převážnou část nákladů poskytuje město Mariánské Lázně, za což mu patří veliký dík. Bez dalšího partnera festivalu – Lázní Mariánské Lázně, a.s. – by se asi tato jazzová veselice nedala vůbec pořádat. Občas přispěje malou částkou i Karlovarský kraj a v nepatrné míře i několik místních hotelů či restaurací.