Byznys mixéru se účastnily podnikatelské špičky jako je Tomáš Havryluk, který už jako student stál u zrodu informačního systému společnosti Alza. Dnes je karlovarský rodák místopředsedou představenstva a má zodpovědnost za všechny strategické projekty společnosti. "Studia jsem se vždy snažil propojovat s praxí. To znamená, aby to, co studuji, dávalo smysl a věděl jsem, kde se to dá aplikovat,” říká Tomáš Havryluk.

Podle ředitelky karlovarského Inovačního centra INION Radky Murasové Karlovarský byznys mixér nabízí inspiraci k podnikání, propojuje začínající a zkušené podnikatele a snaží se o nastartování regionální startupové scény. “Jsem nadšená, že konferenci můžeme pořádat společně s digitální platformou StartupBox, která začínající podnikatele provádí krok po kroku rozvojem podnikatelského nápadu,” uvádí.

Restaurant Breitenbach.
Inspektoři kvůli trusu od potkanů zavřeli Sklípek i sklad v indické restauraci

StartupBox je nástrojem pro začínající podnikatele. Jeho zakladatelé mají vlastní agentury, vedou inovační týmy, pracují pro investory i korporáty. Startupy sami budují a jiným startupům pomáhají na svět. “Cílem startupu je, aby se z něj stala stabilní a prosperující společnost. Cesta, jak k tomu dojde je různorodá. Někdy je to snazší, jindy se na tom člověk dost nadře. Start je ale vždycky stejný. Důležité je dobře znát svého zákazníka, vědět jaký má problém a jak ho vyřešit. Jak už název napovídá, startupy jsou firmy na startu podnikání, které neustále rostou. Ve většině případů jde o technologické firmy s velkou vizí. Často mají ambice dělat velké věci. Každá tato společnost si ale na začátku podkládala tu stejnou otázku. Naší společnou misí je podporovat začínající podnikavce a společně budovat komunitu, která si následně bude schopna pomáhat sama,” uvádí spoluzakladatel a sokolovský rodák StartupBoxu Dalibor Pulkert.

Karlovarský byznys mixér pořádá INION, což je první české soukromé inovační centrum, které v Karlových Varech založila skupina profesionálů s dlouholetými zkušenostmi z různých oborů. „Pokud chceme lepší Karlovarsko, lepší kraj, musíme začít u sebe. Nemá smysl čekat, až nám někdo přijde pomoci. My jsme ta změna a každý z nás může udělat svět o něco lepší. Proto jsme založili INION, organizaci, která podporuje podnikavost, rozvíjí startupy a věnuje se inovativním projektům,“ pokračuje Radka Murasová.

Chebské dvorky 2021.
Festival umění Chebské dvorky se vrací, město se stane galerií pod širým nebem

Podnikatelům se snaží poskytovat výhodné zázemí i jednatel společnosti EHC CZECH s.r.o. Petr Haak, který provozuje Podnikatelský inkubátor jak v Karlových Varech, tak nově i v Chebu. "Snažíme se vytvořit komunitu tak, abychom v podnikatelském inkubátoru měli takové firmy, které si navzájem budou pomáhat jako například účetní firmy, daňoví poradci, ale také právník. Disponujeme zkušenostmi, a tak můžeme být podnikatelům velkým pomocníkem. Zázemí je velmi důležité. Mnozí lidé, co začínají, se snaží na prostoru ušetřit a provozují svou činnost většinou v domácích podmínkách. Ale pokud nechcete stagnovat, tak je potřeba prostory mít. Dále je důležité se setkávat s podobně smýšlejícími lidmi, kteří řeší podobné záležitosti. Jen tak se budete jako podnikatel posouvat dál a také se otevírat novým možnostem,“ sděluje Petr Haak

Nově mají možnost podnikatelé využít i prostory v Chebu. „Podnikatelský inkubátor v Chebu je teprve dostavěn. Zatím nemá žádnou historii, ale jeho umístění je výhodné i díky poloze, protože se nachází v centru města blízko od náměstí, lidi tady mají možnost v klidu zaparkovat. Chceme navazovat na Karlovy Vary a podporovat podnikatele v jejich vizích, snech a hlavně uskutečňování plánů,“ doplňuje Haak.

Na Karlovarský byznys mixér se přijel podívat i Lukáš Džudža z Aše, který spolupracuje se společností Universum Production. „To, že se tady koná akce pro začínající podnikatele mě hodně zaujalo, protože u nás na západě to rozhodně není k vidění každý den a oceňuji to. Rád bych se dozvěděl, jak bych si mohl nacenit svůj čas při zvučení, natáčení a také například střihání. Také mě zajímá, jak se prodat a navazovat nové kontakty. Těším se ale hlavně na ty inspirující příběhy, které mě namotivují a posunou dál,“ uzavírá.

Podnikatelská ambulance Inionu pomůže začínajícím podnikatelům rozjet svůj byznys i zde>>>