Na tom se podíleli také zástupci města Cheb, úřadu práce a neziskových organizací.

„Na základě strategického plánu byl podán projekt zaměřený na kariérové poradenství pro tyto děti,“ informoval lokální konzultant agentury pro Cheb Bronislav Podlaha. „Cílem je pomoci jim ke správné volbě oboru a zamezit jejich okamžitému nástupu do evidence úřadu práce.“ Žáci několika základních škol se budou seznamovat s prostředím a učiteli několika oborů Integrované střední školy Cheb. „Důvod je jasný, studenti pak nebudou přicházet do neznámého prostředí, kterého by se měli obávat,“ uvedl Podlaha.

„Je to určitě dobře,“ řekla Vlaďka z Chebu. „Myslím si, že je potřeba vzít Romy mezi sebe. Ukázat jim dobrou vůli a umožnit jim důstojně žít v naší společnosti.“

Zcela opačný názor má Václav z Chebu. „Můj syn vyšel základní školu před rokem. Podal si žádost na školu a nikdo ho z ničím neseznamoval a nic mu neulehčoval. Také to prostředí neznal a měl z něho obavy. Je úplně normální, že se člověk něčeho neznámého bojí. Hodně se mluví o tom, že jsou Romové znevýhodňovaní, ale nemyslím si, že je to opravdu tak,“ dodal.