Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních se tradičně uskuteční na počátku května, a to od pátku 12. do neděle 14. května. Návštěvníci se opět mohou těšit na pestrý program, ve kterém nebude chybět tradiční žehnání pramenům. Oficiální část programu zahájí Koncert Západočeského symfonického orchestru, který se uskuteční v pátek 12. května od 19.30 hodin ve Společenském domě Casino.

V sobotu začne v 10 hodin Mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie. V rámci slavnostního aktu na kolonádě, který bude následovat po mši od 11 hodin, požehnají církevní hodnostáři mariánskolázeňským pramenům, přítomné přivítají a projevů se ujmou představitelé města Mariánské Lázně a církve. Průvodcem sobotního programu bude moderátor Alexandr Komarnický.

| Video: Youtube

Návštěvníci se dále mohou těšit na hudbu v podání kapel Kamelot, The People, Felixe Slováčka jr. S komorním orchestrem a mnoha dalších. Hlavním hostem programu je Marta Jandová s doprovodnou kapelou. U kruhové křižovatky na Hlavní třídě se pro děti ve 14 hodin otevře „Dinoo ostrov“. I letos návštěvníky jistě přiláká řemeslný jarmark či prezentace partnerů.

Kompletní program najdete ZDE>>>
Program v PDF

Mariánskolázeňské zahájení sezóny i letos zpestří historické osobnosti v podání členů Divadla lidové tvorby. Program se tentokrát nebude konat jen na kolonádě, ale na mnoha dalších místech ve městě.

Nedělní program bude v režii Základní umělecké školy Fryderyka Chopina. Žáci této školy pod vedením pedagogů předvedou vše, co se během své docházky naučili. Zastoupeny budou všechny obory školy.