Z výletu do Mariánských Lázní se už domů nevrátí 77letý německý turista, kterého v Mariánských Lázních usmrtilo špatně zabržděné nákladní vozidlo. Muž hned na místě podlehl zraněním. Policejní komisař již zahájil řízení ve věci dopravní nehody se smrtí způsobenou zraněním.

„Řidič nákladního automobilu Mercedes Benz zaparkoval vozidlo u pravého okraje Goethova náměstí v Mariánských Lázních a aniž by vozidlo řádně zajistil, odešel od něj,“ informovala o průběhu nehody chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

Automobil se ale rozjel a vjel na chodník. „Před hotelem najelo auto do dřevěné terasy, tu přejelo a pokračovalo v jízdě po chodníku, kde došlo ke střetu s chodcem. Pak se náklaďák vrátil na vozovku, přejel ji, zajel na schodiště vedoucí k fontáně a nakonec narazil do kovového zábradlí, kde zůstal zaklíněn,“ popsala mluvčí.

Na místo ihned vyrazili i hasiči. „Tělo muže zůstalo pod zadní nápravou vozu, ale nebylo třeba jej vyprošťovat. Přivolaní hasiči proto zajistili místo nehody a po vyšetření události policií se postarali o úklid komunikace,“ doplnila mluvčí Hasičského záchranného sboru Alena Ryvolová.

„Šel jsem okolo, když už nákladní auto viselo na schodišti,“ poznamenal svědek z Mariánských Lázní. „Viděl jsem tělo člověka pod autem, asi měl přejetou hlavu. Všiml jsem si, že má auto německou poznávací značku a jeho řidiče odváděli policisté v poutech,“ dodal.

V letošním roce se jedná o první takto tragickou dopravní nehodu. Od ledna do konce března šetřili policisté na Chebsku celkem 117 dopravních nehod, což je o 14 méně než za stejné období loňského roku. Do konce března také nikdo při autonehodě nezemřel, zatímco minulý rok už měli policisté ve statistikách touto dobou čtyři mrtvé. Policejní statistiky evidují do konce letošního března čtyři těžká a 26 lehkých zranění, alkohol sehrál svou roli v devíti případech. Nehody zavinili ve 111 případech řidiči automobilů, třikrát chodci, z toho dvě děti, a jednou byl na vině cyklista.

Nejčastější příčinou kolize byl nesprávný způsob jízdy (68 případů), následuje nepřiměřená rychlost (29 případů), nedání přednosti (12 případů) a nakonec nesprávné předjíždění (dva případy). Nejčastěji se bouralo v pondělí a ve čtvrtek.