VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájem o svoz bioodpadu v Aši se zvyšuje

Aš - O vývoz bioodpadu v Aši mají tamní obyvatelé čím dál větší zájem. Svědčí o tom i fakt, že už na začátku letošního roku eviduje ašská radnice mnohem vyšší poptávku po hnědých kontejnerech než v loňském roce. Občané Aše přitom mohou odevzdávat odpad zadarmo.

9.4.2016
SDÍLEJ:

BioodpadFoto: Deník

„Systém, nastavený v minulém roce, se nezměnil," informoval starosta Aše Dalibor Blažek. „Svozovými dny jsou i nadále úterky a středy, jak jsou jednotlivé domácnosti zvyklé. Bioodpad v podobě listí, štěpků z větví a trávy se ukládá do plastových nádob hnědé barvy. Do těchto kontejnerů nepatří kromě uvedených komodit nic jiného, tedy ani zbytky potravin," upozornil.

Ašské služby provádí svoz zdarma, stejně tak bez poplatků je i zapůjčení nádob o obsahu 240 litrů. Jedinou podmínkou je, že lidé, kteří mají o svoz bioodpadu zájem, musejí s Ašskými službami podepsat smlouvu.

Na počátku letošní sezóny ašská radnice zaregistrovala už 525 podepsaných smluv od zdejších domácností, které se chtějí svozu bioodpadu účastnit. V porovnání s minulým rokem, kdy se se svozem bioodpadu začalo, zájem lidí vzrostl. Loni se podařilo odevzdat přes 218 tun bioodpadu a už tento výsledek byl podle vedení města velice slušný. Díky tomuto novému zavedenému systému se v Aši povedlo z celkového objemu směsného komunálního odpadu ukládaného na skládky oddělit jeho nezanedbatelnou část. „Bioodpad Ašské služby shromažďují na stanoviště, kde z něj následně vzniká kompost. Materiál pak používají Ašské služby na údržbu zeleně ve městě. Na tuto stejnou kompostárnu se sváží také bioodpad z městských pozemků," vysvětlil starosta Dalibor Blažek.

(wun)

Autor: Redakce

9.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení