Rodiče dětí školou povinných mají v tomto období spoustu starostí s různým zařizováním ohledně školy. Neměli by však také zapomínat na oblíbené mimoškolní aktivity pro své děti takzvané kroužky. Například na Chebsku jsou velice oblíbené kroužky pohybových aktivit.

Času na výběr toho pravého kroužku totiž není mnoho, neboť je o některé obrovský zájem. Redaktoři Chebského deníku se ptali v domech dětí a mládeže (DDM) v Aši, Chebu a Mariánských Lázních, co v tomto školním roce nabízejí. Tady je výběr jen některých z nich.

„Velice se těším na kroužek fotografování," prozradil dvanáctiletý Honza. „Od rodičů jsem k narozeninám dostal pěkný fotoaparát, a tak bych se s ním rád naučil smysluplně zacházet," dodal.

DDM Sova Cheb

DDM Sova Cheb, který se nachází v Goethově ulici v Chebu, nabízí jako každým rokem výběr z několika desítek kroužků. Na své si přijdou všechny skupiny dětí. V nabídce jsou přírodovědné, technicky zaměřené, sportovní nebo umělecké kroužky.

Mladí umělci mají na výběr z mnoha druhů kroužků za velice přijatelné ceny. Na výběr je například keramika pro začátečníky nebo pokročilé, step, country kroužek, filmařský klub, divadelní či výtvarný kroužek. Pokud je dítko nadané jazykově či hudebně, pak v DDM Sova má také možnost rozvíjet své dovednosti, a to například v kroužku angličtiny či němčiny nebo při hře na flétnu. V pohybových aktivitách se mládež může zdokonalovat v judu, józe, aerobicu, vodních sportech a mnohých dalších.

Sova také nabízí jezdecký kroužek či kroužek chovatelský a také mnoho klubové činnosti, jako je klub maminek s dětmi či klub novinářů.

Na výběr je v chebské Sově opravdu z mnoha aktivit, a proto je nejlepší výběr pečlivě zvážit a o kroužcích se dobře informovat například na dnu otevřených dveří, který se uskuteční 15. září, nebo na webových stránkách DDM Sova Cheb http://ddmcheb.cz

MDDM Sluníčko Aš

Ašský Městský dům dětí a mládeže Sluníčko má také co nabídnout. Výběr kroužků je opět velice pestrý a na své si přijde malý vědec i sportovec. V Aši si děti mohou vybrat například kroužek oblíbené zumby, gymnastiky, volejbalu a plavání.

V estetice a přírodovědě mají mladí na výběr například z kroužků keramiky, vaření, rybaření či fotografování nebo šití a mnoha dalších.

Více informací se budou moci o kroužcích dozvědět zájemci při dnu otevřených dveří, který se v Aši uskuteční ve dnech 21. a 22. září, nebo na webových stránkách domu dětí a mládeže http://asskeslunicko.unas.cz

MDDM Dráček Mariánské Lázně

Městský dům dětí a mládeže Mariánské Lázně 'Dráček', který sídlí na adrese 17. listopadu 475 v Mariánských Lázních, má místním také co nabídnout.

Na výběr mají děti z mnoha kroužků, jako jsou plastikoví modeláři, klub deskových her nebo počítačová robotika.

Dále je k mání rybářský, horolezecký či dopravní kroužek. Nesmí chybět ani kroužek badmintonu či Dance club společenský tanec. Aby se malí školáci mohli bránit svým odrostlejším spolužákům, na výběr je také kroužek karate či zálesák. Pro šikovné děti je v Mariánských Lázních připraven také kroužek s názvem šikovné ruce nebo kroužek žonglování.

Více informací o zájmových kroužcích na webových stránkách domu dětí a mládeže Dráček http://www.ddmml.cz