Zakázat kouření v restauracích? Ačkoliv se na tom obyvatelé chebského regionu neshodnou stoprocentně, převažuje názor, že by měla fungovat větší regulace.

„Ač jsem sám kuřák, musím přiznat, že mi kouření v restauracích vadí," říká jeden z oslovených Chebanů Jaroslav Marek. „Když pominu zdravotní stránku věci, tak v sebelepší restauraci, kde je zakouřeno, nemůžete přece vnímat chuť jídla," myslí si.

Oproti tomu Marcela Pokorná se na tuto problematiku dívá benevolentněji. „V restauracích se stravuji minimálně a myslím, že kdyby byla například jedna místnost kuřácká a druhá nekuřácká, stačilo by to. Každý by měl možnost si vybrat."

Jenže mnozí poukazují na to, že třeba personál má minimální možnost volby.

„I když jsou v restauraci dvě oddělené místnosti, obsluha musí chodit i do kuřácké části. Někdo říká, že jestli se to personálu nelíbí, má si najít jinou práci. To je ale podle mého názoru hloupost," uvádí další z oslovených lidí, Jiří Hlaváček z Chebu. „V dnešní době rozhodně je člověk rád, že má vůbec nějakou práci, takže si jen málokdo může dovolit odmítnout místo."

Ale představit si pivo bez cigarety? „Je to složité. Jsem kuřák a mám spoustu přátel, kteří si nedovedou představit posezení u piva bez cigarety," odpovídá Lukáš Němec z Chebu. „Na druhou stranu pro mé přátele nekuřáky není nic příjemného trávit večer v oblacích kouře."

Čtenářka Andrea Hájková navrhuje řešení, aby se kouření zakázalo v restauracích, v barech a kavárnách by si o něm mohl majitel rozhodnout sám.

„Chápu, že si kávu nebo pivo bez cigarety mnozí nedokáží představit. Ale tam, kde se převážně jí, by se kouřit nemělo," dodává.

Podle internetu zemře každý rok na celém světě kvůli cigaretám více lidí než na HIV, tuberkulózu a malárii dohromady. Alarmující je také fakt, že prý většina kuřáků začne kouřit před svými  osmnáctými narozeninami.