"Vycházíme tak vstříc občanům z těch částí města, kde dochází k častému porušování veřejného pořádku," uvedl starosta Martin Hurajčík. Nová vyhláška má za cíl zvýšit bezpečnost a klid v městských částech, kde dochází k největším problémům.

Vyhláška specifikuje několik lokalit, kde je konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích zakázána. Jedná se například o ulice Chebská, Husova, Lužická, Máchova a V Sadech. Kromě těchto lokalit platí zákaz i v blízkosti škol, dětských hřišť a obchodů s alkoholem. Vyhláška zahrnuje i zákaz konzumace alkoholu v okruhu 100 metrů od objektů, ve kterých se nachází škola nebo školské zařízení, včetně mateřských škol.

Zákaz konzumace alkoholu neplatí během oslav přelomu roku, tedy 31. prosince a 1. ledna, a nevztahuje se ani na předzahrádky restaurací a kaváren.

Nový ředitel městské policie

Na dodržování městské vyhlášky budou strážníci dohlížet pod novým vedením. Zastupitelé stejný den jmenovali nového ředitele Městské policie Mariánské Lázně. Stal se jím třiapadesátiletý Ladislav Martínek, který vedl deset let městskou policii v Ostrově. Jako jeden z hlavních cílů uvedl doplnit počty strážníků do plného stavu a zvýšení pocitu bezpečí občanů.