Na to teď mohou kvůli zákazu rozdělávání volného ohně zapomenout vyznavači trampingu, děti na táborech nebo malí sportovci na soustředěních. Většina z nich ale nařízení respektuje, a co víc, ani na chvíli je nenapadlo nadávat.

„Plány nám to samozřejmě trochu zhatilo," řekl Pavel, tramp z Chebu. „Plánovali jsme si, že vyrazíme jako každý rok na toulky po lesích. Někde zakotvíme, vyspíme se pod širákem, zazpíváme si u ohýnku a v kotlíku uklohníme nějaké dobroty. Bohužel, máme smůlu. Tedy jen s tím ohýnkem. Ale zákaz je smysluplný. Myslím si, že nikdo nám nechce jen tak překazit posezení spojené s romantikou táboráku. Lesy jsou suché a i tam je naprosto nedýchatelno. Nařízení chápeme a jsme rozhodnutí ho respektovat. Jsme trampové, nějak si poradíme. Přesunuli jsme trasu a každý večer dojdeme někam do kempu, kde jsou ohraničená ohniště."

To malí sportovci ze Sokolovska, kteří vyrazili na soustředění do volné přírody, mají s sebou gril a dřevěné uhlí. „Samozřejmě i tak dbáme na bezpečnost a gril používáme pouze v kempu, do kterého dorazíme. A bobříka odvahy, kterého jsme na poslední večer plánovali, jsme odvolali. Za hořící svíčky by nás asi nikdo nepochválil. Omezení pro nás to sice je, ale lepší oželet jednoho bobříka než podpálit les," řekl trenér sportovců.

Zákaz rozdělávání ohně na území celého Karlovarského kraje platí od 6. srpna až do odvolání.