Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zákaz zastavení v Nerudově ulici? Lidé už sepsali petici

Cheb –Podle vedení chebské radnice přijdou změny také v dalších ulicích Chebu.

10.3.2011 11
SDÍLEJ:

SITUACE v chebské Nerudově ulici nebyla podle čtenářů Deníku ideální, kritická však také ne. Foto: Deník/ Jan Buriánek

Úprava dopravního značení v chebské Nerudově ulici nazlobila řadu občanů. Už totiž nebude možné parkovat na obou stranách ulice. Představitelé města argumentují tím, že zde řidiči ani parkovat neměli, a že je lidem k dispozici parkoviště u tenisových kurtů.

Kvůli parkování vznikla petice. Tu už v současné době podepsalo přes 300 plnoletých signatářů. V Nerudově ulici se totiž nachází gymnázium s fitcentrem, lékařské ordinace a v blízkosti je také vysoká škola.

„V této ulici není možné parkování po obou stranách,“ uvedl chebský místostarosta Michal Pospíšil s tím, že zde pak nezbývá zákonem daných šest metrů pro průjezd vozidel. „Pokud by se něco stalo například v Goethově ulici, neprojela by zde požární vozidla. V zimě je pak situace ještě horší. Změnou dopravního značení se zde vytvoří přehledná dopravní situace,“ vysvětloval. „Podobně budeme postupovat také v dalších ulicích.“

Ačkoliv dotčení občané tvrdí, že v Nerudově ulici zásadní problémy kvůli dopravě nebyly, podle místostarosty Pospíšila současný stav kritizuje mnoho lidí. „Stejně tak jako parkování v dalších lokalitách,“ řekl.

Podle představitelů města by v místě neměla být dostupnost takový problém.

„Z městských sadů je možné dojít ke gymnáziu během tří minut,“ podotkl místostarosta Tomáš Linda. „Řidičům zase nabízíme alternativu – parkoviště u tenisových kurtů. Je vzdálené asi 200 metrů, jen je cesta trochu do kopce,“ popisoval s tím, že si celá tato problematika žádá systém. „Odrazit by se to mělo také v městské hromadné dopravě,“ potvrdil. Také naznačil, že obyvatelé začnou městskou hromadnou dopravu víc využívat, pokud pro ně bude nevýhodné přijet do města autem. Tedy ve chvíli, kdy bude stání v centru zpoplatněno, popřípadě na některých místech úplně zakázané.

„V Praze jsou také modré zóny, ve kterých nezaparkujete,“ podotkl Pospíšil.

Čtenář: Lekce (ne)tolerance

Již téměř dvacet let má Gymnázium v Chebu adresu Nerudova 7 a pomalu dorůstá druhá generace studentů. Za tu dobu se leccos změnilo (vybavení školy, učební plány nebo maturity), umístění areálu logicky zůstává.

Po celou dobu Nerudova ulice byla a je místem, kde se potkávají studenti, učitelé, rodiče i obyvatelé této části Chebu. Někteří z nich jako chodci, jiní jako motoristé. A musím zaklepat - nepamatuji, že by došlo k nějaké nehodě. Vedení školy se snažilo prosadit v Nerudově ulici přechod pro chodce, bohužel marně. Buďme proto vděčni alespoň za instalaci zpomalovacího retardéru.

Provoz v Nerudově ulici je především v exponovaných ranních a odpoledních hodinách nepřehledný. Parkující auta, obousměrný provoz, chodci - ti všichni se v uplynulých letech nějak domluvili a tolerovali. Letošní zima s návaly sněhu je však dokladem 'globálního ochlazování' - bohužel v oblasti mezilidských vztahů. Poté, co někteří špatně parkující studenti zaplatili pokutu (hromady sněhu je neomlouvají, pravidla silničního provozu platí pro všechny), přišla rána pod pás - na pokyn městské policie bude v Nerudově ulici osazena značka 'zákaz zastavení'.

Rodičové - povezete-li své děti ráno do školy, naučte je vyskakovat za jízdy!

Nájemci tělocvičny - jdete-li sportovat, přijďte pěšky!

Občané - jdete-li na rodičovské schůzky nebo jen na návštěvu gymnázia, přijďte pěšky!

Proč? Protože před gymnáziem nezaparkujete.

Proč? Protože se někdo rozhodl, že se tam parkovat nebude.

Proč? Protože někomu chybí tolerance a ochota problém (pokud vůbec existuje) vyřešit.

A jak z toho ven? Jsou dvě možnosti - buď mlčet a držet … a krok nebo navrhnout řešení. Rád bych o něm diskutoval, ale bohužel asi není s kým. Změna dopravního značení byla dána škole na vědomí bez jakéhokoliv předchozího projednání s ředitelem, mimochodem městským zastupitelem.

Moje zkušenosti s Městskou policií v Chebu nejsou ideální. Několikrát jsem se snažil řešit bezpečnost v Májové ulici (v zimním období vypíná veřejné osvětlení a ulice se ocitá ve tmě právě v době, kdy děti přicházejí do školy), zajímalo mě upřednostnění vodorovného dopravního značení před školní jídelnou v Brandlově ulici před svislou dopravní značkou.

Bez výsledku. Proto jsem se dnes rozhodl napsat tento článek. A jaké je jeho poselství? Je-li problém, řešme ho, diskutujme a vyberme variantu co nejlepší pro všechny. Ale hlavně buďme tolerantní! A na silnicích to platí dvojnásob!

Vítězslav Kubín, učitel Gymnázia Cheb

Autor: Václava Simeonová

10.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení