Na první školní den se těšila většina dětí školou povinných. Co si pro ně připravili jejich učitelé, to zjišťovali v menších obcích chebského regionu redaktoři Chebského deníku.

Základní škola ve Velké Hleďsebi slavnostně přivítala své prvňáčky. „Na naší škole se konalo slavnostní vítání prvňáčků, kterého se zúčastnil také starosta Bohumil Kovařík. Všichni prvňáčci dostali bonbóny," uvedla ředitelka Základní školy ve Velké Hleďsebi Lenka Stehlíková.

„Tento rok máme 17 prvňáčků," sdělila ředitelka Základní školy v Lázních Kynžvartu Hana Pelikánová. „Ve spolupráci s městským úřadem jsme prvňáčky slavnostně vítali. Tohoto slavnostního aktu se účastnili také hosté a rodiny dětiček. Od města děti dostaly balíčky a nějaké školní potřeby. Samozřejmostí jsou učebnice a další věci do školy. Větší žáci se pouze uvítali se svými třídními učiteli," dodala.

Škola v Lipové, která tento rok dostala novou fasádu, přivítala prvňáčky i starší žáky jak se patří. Děti si i s ředitelkou lipovské základní a mateřské školy připíjely dětským šampaňským. „S ratolestmi si připíjíme dětským šampaňským," řekla ředitelka školy Michaela Lámerová. „Je to taková naše tradice. Prvňáčci dostali vyrobené krabičky s bonbóny," dodala.

Zajímavě pojala začátek roku i Základní a mateřská škola v Hranicích. „Školní rok zde zahajují žáci ze školního parlamentu," řekla ředitelka školy Hana Levá. „Starší děti udělají před školou rukama jakousi bránu, kterou procházejí všichni prvňáčci směrem od školky i se svými učitelkami z mateřské školy. Za branou už si je převezmou učitelky ze základní školy. Dárečky prvňáci samozřejmě dostali. Za účasti mnoha rodičů a prarodičů ratolesti převzaly náramek s logem školy, obrázek s nápisem ´Jsem školák´ a skleněnou ozdobu," vysvětlila.

Hazlovští se na své prvňáčky také těšili. „Prvňáčky budu mít letos na této škole poprvé," řekla učitelka z hazlovské školy Ludmila Urbánková. „Dostali od paní starostky Lenky Dvořákové velké bloky na psaní a od školy fixy, pastelky a různé další pomůcky. Stížnosti ze strany rodičů kvůli zrušenému pastelkovnému jsem zatím nezaznamenala," dodala.