VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Základky na Chebsku slavnostně přivítaly své nové prvňáčky

Chebsko - V Lipové si všichni žáci na zahájení školního roku slavnostně připíjejí dětským 'šampusem'.

5.9.2012
SDÍLEJ:

PRVŇÁČCI se do školy většinou těší. Nemohou se dočkat, až potkají svou paní učitelku, která je prvním školním dnem bude provázet.Foto: Deník: Helena Langmaierová

Na první školní den se těšila většina dětí školou povinných. Co si pro ně připravili jejich učitelé, to zjišťovali v menších obcích chebského regionu redaktoři Chebského deníku.

Základní škola ve Velké Hleďsebi slavnostně přivítala své prvňáčky. „Na naší škole se konalo slavnostní vítání prvňáčků, kterého se zúčastnil také starosta Bohumil Kovařík. Všichni prvňáčci dostali bonbóny," uvedla ředitelka Základní školy ve Velké Hleďsebi Lenka Stehlíková.

„Tento rok máme 17 prvňáčků," sdělila ředitelka Základní školy v Lázních Kynžvartu Hana Pelikánová. „Ve spolupráci s městským úřadem jsme prvňáčky slavnostně vítali. Tohoto slavnostního aktu se účastnili také hosté a rodiny dětiček. Od města děti dostaly balíčky a nějaké školní potřeby. Samozřejmostí jsou učebnice a další věci do školy. Větší žáci se pouze uvítali se svými třídními učiteli," dodala.

Škola v Lipové, která tento rok dostala novou fasádu, přivítala prvňáčky i starší žáky jak se patří. Děti si i s ředitelkou lipovské základní a mateřské školy připíjely dětským šampaňským. „S ratolestmi si připíjíme dětským šampaňským," řekla ředitelka školy Michaela Lámerová. „Je to taková naše tradice. Prvňáčci dostali vyrobené krabičky s bonbóny," dodala.

Zajímavě pojala začátek roku i Základní a mateřská škola v Hranicích. „Školní rok zde zahajují žáci ze školního parlamentu," řekla ředitelka školy Hana Levá. „Starší děti udělají před školou rukama jakousi bránu, kterou procházejí všichni prvňáčci směrem od školky i se svými učitelkami z mateřské školy. Za branou už si je převezmou učitelky ze základní školy. Dárečky prvňáci samozřejmě dostali. Za účasti mnoha rodičů a prarodičů ratolesti převzaly náramek s logem školy, obrázek s nápisem ´Jsem školák´ a skleněnou ozdobu," vysvětlila.

Hazlovští se na své prvňáčky také těšili. „Prvňáčky budu mít letos na této škole poprvé," řekla učitelka z hazlovské školy Ludmila Urbánková. „Dostali od paní starostky Lenky Dvořákové velké bloky na psaní a od školy fixy, pastelky a různé další pomůcky. Stížnosti ze strany rodičů kvůli zrušenému pastelkovnému jsem zatím nezaznamenala," dodala.

Autor: Helena Langmaierová, Martin Rejsek

5.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení