Povzbudit děti v jejich čtenářství a podpořit čtenářskou gramotnost, to je cílem projektu ´Záložka spojuje školy´. Do projektu se stejně jako v uplynulých letech zapojili také žáci 3. základní školy Cheb. Tentokrát děti vytvářely záložky na téma Moje oblíbená kniha.

„V letošním roce nám pořadateli projektu, Pedagogickou knihovnou J.A. Komenského v Praze a Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě, byla vybrána partnerská škola ze Svidníka," přiblížila zástupkyně ředitele Štěpánka Dostálová. „Nejprve jsme se prostřednictvím webových stránek a korespondencí seznámili se Základní školou Komenského z tohoto podhorského města ze severovýchodu Slovenska."

A pak se děti pustily do díla. „Tento projekt je o to zajímavější, že přesahuje hranice našich států," řekla. Na Slovensko ze 3. základní školy v Chebu zamířilo 216 záložek od žáků prvního stupně. Jak samotné děti řekly, doufají, že letošní výtvory využijí jejich slovenští kamarádi jako záložky do svých oblíbených knih. A jaká díla vlastně do Svidníka putovala? Mezi oblíbené knihy dětí patří například Ferda Mravenec, Maková panenka nebo Děti z Bullerbynu. Každý z tvůrců se snažil o pestrost. „Pro výtvarné zpracování jsme využili malbu, kresbu, koláž a část záložek byla pojata jako omalovánky," přiblížila Dostálová.

Chebské děti se už nyní nemohou dočkat nejbližších dnů, kdy by ze Slovenska měla přijít očekávaná zásilka, která poodhalí oblast čtenářských zájmů slovenských kamarádů.