Milovníci památek nejen na Chebsku se už nemohou dočkat zahájení sezóny a očekávají, s jakými novinkami jejich oblíbené zámky přijdou. Například na Státním zámku Kynžvart si budou moci návštěvníci kromě jiného užít akce spojené s 200. výročím ukončení Vídeňského kongresu.

Vídeňský kongres byl setkáním zástupců téměř všech zemí Evropy po napoleonských válkách, které upravilo mezinárodní vztahy soustavou smluv. Kongres se konal od 1. října 1814 do 9. června 1815 ve Vídni pod řízením rakouského císaře, uherského a českého krále Františka I., který byl zastoupen ministrem zahraničí Klemensem Metternichem.

„U příležitosti tohoto výročí se uskuteční mnoho akcí," informovala Lenka Karlíčková ze zámku Kynžvart. „Chystáme například přednášku k tematice Vídeňského kongresu a Svaté aliance," přiblížila. Návštěvníci budou moci zhlédnout i výstavu k této tematice nebo zažít vzpomínkový koncert komorní hudby ve Velkém sále kynžvartského zámku. „Nebudou chybět ani mimořádné odborné prohlídky zámku se zdůrazněním souvislostí Vídeňského kongresu a Svaté aliance." Ani letos nepřijdou milovníci nočních prohlídek o tu svou na zámku Kynžvart. A čemu budou ty letošní věnovány? Samozřejmě Vídeňskému kongresu.

Zámek ale kromě těchto akcí bude pořádat i ty tradiční. Nezapomíná ani na děti. V pátek 27. března od 19 hodin se v prostorách uskuteční akce ´Noc s Andersenem´. Na děti čeká krátká noční prohlídka se čtením v zámecké knihovně.

Zahájení hlavní sezóny zpestří výstava fotografií Stanislava Bažanta. Vernisáž se bude konat v sobotu 28. března od 13 hodin.

Také letos se bude v prostorách zámku Kynžvart konat velmi oblíbená akce Jarní tradice a křesťanství nebo Kynžvartský zámecký jarmark, který nabídne tradiční řemesla na nádvoří a kolem zámku, nebo několik prohlídek zámeckého parku.