Na zámek vyrazila Hana Benešová z Plzně, i s manželem a vnoučaty. "Jsem překvapená, jak je to tu krásné. Jsem tu poprvé a určitě se sem vrátím, až nebudu hlídat vnoučata, a vychutnám si prohlídku zámku," řekla Deníku Plzeňanka. Nejvíce se jí líbily zámecké zahrady, do kterých se turisté podívali v rámci akce Víkend otevřených zahrad. "Jsou to místa, kam se prý člověk běžně nepodívá. Vše je tu tak krásně upravené. Prostě nádhera," uvedla Benešová, která s vnoučky prošla také pohádkový les a jarmark na nádvoří zámku.

Do Kynžvartu mohou milovníci historie vyrazit také v neděli, i na tento den je totiž připravený bohatý program s prohlídkami parku a hudbou. "Na závěr víkendového programu bude Piknik na ostrůvku. Od 14 hodin bude veřejnosti přístupný ostrůvek na mlýnském rybníce, který je běžně oblíbeným místem pro svatební obřady. Doporučujeme návštěvníkům, aby si přinesli deku a něco drobného k snědku a za poslechu kytarových komorních skladeb v podání Marka Brštiaka se oddali snění. Vstup na ostrůvek je zdarma," doplnil kastelán Ondřej Cink.

Zámek Kynžvart patří mezi nejvýznamnější památky ve správě Národního památkového ústavu. Památkový areál patří se svými 245 hektary mezi největší v České republice. Je držitelem ceny Europa Nostra. Nesmírně cenné jsou dochované sbírky po šlechtických majitelích. Nejznámějším představitelem je kníže Klement Václav Lothar Metternich-Winneburg, kancléř císařů Františka I. a Ferdinanda I.

Ve čtvrtek 2. června se uskutečnilo v Betlémské kapli na Starém Městě Pražském vyhodnocení profesní tradiční ankety Hasič roku. Na třetím místě byl Jan Mojcher z Aše
V Aši mají oceněného Hasiče roku, je jím Jan Mojcher. Pomáhal se svou ženou

Kancléř na zámku založil jedno z prvních muzeí v Evropě. Dodnes lze na zámku obdivovat cenná umělecká díla Antonia Canovy, Bernarda Strigela, kolekce antických mincí, daguerrotypií, grafik a zbraní. Na zámku se nachází třetí největší egyptologická sbírka v České republice. Významná je v evropském kontextu kynžvartská knihovna se sbírkou rukopisů (nejstarší dílo je z 8. století). Oblíbeným cílem návštěvníků je i kabinet kuriozit. Součástí sbírek je Kynžvartská daguerrotypie, která je zapsána mezi movité památky UNESCO do registru Paměť světa.