Česká obchodní inspekce varuje před dalšími nebezpečnými svíčkami. Mají tvar zákusků a po sladkém pokušení i voní. Inspekce upozorňuje, že je zde možnost záměny s jídlem či spolknutí menších částí dětmi.
Někteří obyvatelé Chebska se ale obávají, zda nejsou některá upozornění přehnaná.
„Různé voňavé či ozdobné svíčky se vyráběly i před lety a nikdo se tímto nezabýval,“ pověděl devětadvacetiletý Martin Kovář z Chebu. „Ani bych se nedivil, kdyby výrobci mikrovlnek, které jsou k nám dovážené, dostali pokutu za to, že v návodu není napsáno, že se do nich nemají dávat zvířata. Nebo kdybychom měli na kelímcích na kávu upozornění, že je nápoj horký,“ smál se.

Skupina oslovených občanů zastávala názor, že nelze zboží jako například zmíněné svíčky, měřit stejným metrem jako třeba hračky.
„Pokud zakáží hračky, protože obsahují drobné části, je to logické,“ řekl třiadvacetiletý Jiří Straka z Chebu. „Ale u svíčky nevidím důvod k neklidu. Je jasné, že si je musejí lidé vystavit tak, aby nebyly v dosahu dětí. Ale to už je na rodičích, aby si to ohlídali.“
Druhá část lidí ale s upozorněními souhlasí.
„Vše přece rodiče nemohou ohlídat,“ sdělila jednatřicetiletá Hana Červenková z Chebu. „Myslím si, že by mohli takové svíčky zaměnit s potravinami hlavně starší spoluobčané,“ dodala.