Pracovníci odboru životního prostředí města Cheb Irena Stolínová a Martin Dvořák dostali k usnadnění výkonu práce v terénu nová ´služební´ kola. Podle Martina Dvořáka jsou jediní, kteří o kola zažádali.

„Kola jsme chtěli proto, abychom rychle a operativně řešili zjištěné závady na zeleni a pořádku města Cheb," řekla Irena Stolínová. „Dříve jsme jezdili služebním autem, které se muselo dopředu zamluvit. Je tady totiž moc lidí, kteří ho potřebují. Většinou jsme tedy museli chodit pěšky a nestihli jsme tolik lokalit, jako budeme stíhat na kole. Na svých vlastních jsme jezdit nesměli, protože by mohlo dojít k pracovnímu úrazu. Přeci jen jsme pořád ´úředníci´," dodala.

Na otázku, jestli se budou pracovníci životního prostředí před výjezdem převlékat do sportovního oblečení, odpověděli jednohlasně, že mimo úřední dny je to jednoduché. To totiž terénní zaměstnanci chodí v civilním oblečení. Ovšem v úřední dny si s sebou budou brát například cyklistické kraťasy na převlečení.

„Zatím ještě jezdit nemůžeme," řekl Martin Dvořák, který také získal ´služební´ kolo. „Kvůli nám dvěma se totiž bude vydávat směrnice. Takže až bude směrnice vydaná, budeme moci vyjet do terénu. Někdy je to opravdu těžké, protože lezeme po polích a lesích, kde jsou například černé skládky. Horské kolo by nám to mělo hodně ulehčit," řekl. 

Helena Langmaierová