Dostala se na 7,3 procenta. „Tento trend se ale nedá očekávat pořád,” konstatovala Marie Sýsová z oddělení trhu práce chebské pobočky úřadu práce.

„V listopadu lze již předpokládat, že hodnoty nezaměstnanosti se mohou mírně zvýšit, protože objem sezonních prací s přibližujícím se koncem roku začne klesat a pravděpodobně dále poklesne i počet nabízených volných pracovních míst,” uvedla Viktorie Plívová, mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí. V říjnu zasáhla nezaměstnanost na Chebsku 4 052 lidí, z toho 1 923 žen a 228 mladistvých a absolventů. Volných pracovních míst bylo oproti tomu pouhých 444.

Nejlépe na tom byl mikroregion Mariánskolázeňsko s 6,75 procenty lidí bez práce, následovalo Ašsko (7,36 procent) a Chebsko (9,26 procent). Mezi obcemi bylo tentokrát nejméně nezaměstnaných v křižovatce (5,37 procenta), nejvíce lidí bez pracovního uplatnění měla Odrava (15,04 procenta). A stejně jako před měsícem, i tentokrát byla největší poptávka po pracovnících v pohostinství a obchodních zástupcích.