V tuto chvíli však není jasné, jestli se obě strany dohodnou. Společnost by stavební práce mohla zahájit až v druhé polovině roku 2019. Do té doby totiž mají pozemky v pronájmu zemědělci. „Společnost by potřebovala ke svému provozu rozlohu přibližně 40 až 50 hektarů,“ sdělil chebský starosta Zdeněk Hrkal.

Celková velikost průmyslové zóny 2 bude přitom 142 hektarů. „Pořád trváme na tom, že chceme tuto průmyslovou zónu obsadit velkým partnerem. Což by pro nás mohla tato společnost být. Na druhé straně se potýkáme s několika problémy. Za prvé je to doba, kdy by mohla firma začít halu stavět, tedy až ve druhé polovině roku 2019, a druhým zádrhelem je výstavba chladicí věže,“ poznamenal chebský starosta. Chladicí věž by měla být vysoká 50 metrů a mohla by v budoucnu ztížit vzlety a přílety letadel z nedalekého letiště.

„Jde zatím o prvního zájemce, který by chtěl v nové zóně stavět. O celé situaci budeme ještě jednat. Konečné rozhodnutí zatím nepadlo,“ dodal starosta.

ZÁMEK HLUBOKÁ. Objevil se například v pohádce Pyšná princezna. Ve skutečnosti na něm sídlili třeba Pernštejnové, páni z Hradce nebo Schwarzenbergové.
Na zámek Hluboká to bude kousek