SOS vesničce pomohly děti ze Základní školy v Dolním Žandově. V německém Nagelu se šestnáct žáků se dvěma učitelkami zúčastnilo charitativního běhu.

„Vybraní žáci šestých až devátých tříd naší školy se už podruhé podívali do německého městečka Nagel, jehož škola je naším partnerem,“ uvedla zástupkyně ředitele Vlasta Hrbková.

„Oplatili jsme tak návštěvu našich německých kamarádů, kteří přijeli za námi na meziškolní sportovní hry,“ sdělila Hrbková.

„Také v Německu se sportovalo,“ doplnila Monika Kudláčová, učitelka školy, která společně se svou kolegyní Miroslavou Fictumovou žáky doprovázela. Po milém přivítání bylo pro děti připraveno šest soutěžních disciplín. „Jednalo se například o hod kuličkami, chůzi po laně nebo stavění věží ze sirek,“ přiblížila Kudláčová.

Poslední disciplínou byl právě sponzorovaný charitativní běh kolem nagelského jezera s názvem Děti běží pro děti. „Každý závodník získal za jedno uběhnuté kolo, přibližně kilometrový úsek, euro,“ uvedla.

Žandovské děti společně se svými učitelkami vyběhaly 65 euro. „Jsme rádi, že jsme mohli pomoci,“ řekla Simona. „Navíc jsme zažili hezké chvíle a sešli se s kamarády.“