Také rodiče prvňáčků na Chebsku se spolu se svými ratolestmi pilně připravují na nadcházející školní rok. Každoročně odborníci upozorňují, jak je výběr školní aktovky důležitý.
„Myslím, že rozhodující je, aby byla dobře tvarovaná,“ řekla jednatřicetiletá Martina Blažková z Chebu. Opravdu se jedná o jeden z nejdůležitějších faktorů. Rodiče by se měli dívat nejen na vyztužení zad, ale také anatomický tvar a měkké polstrování.

Záleží také na tom, aby byl školák 'vidět'. „Právě se chystám aktovku pro prvňáčka kupovat,“ pověděla Marcela Růžičková z Chebu. „Už jsem se na některé v obchodech dívala. Nějaké tašky jsou sice hezké, ale nejsou na nich žádné odrazky, které jsou pro bezpečnost dítěte důležité,“ dodala.
Někteří obyvatelé se leckdy rozhodují podle ceny. Z mnoha testů kvality vyplývá, že ne každá drahá aktovka je také dobrá.
„S nákupem školní brašny jsem si nevěděla rady,“ sdělila mladá maminka Jana z Chebu. „Manžel mi ale pomohl a našel na internetu různé testy aktovek. Jsou hodnocené ze všech možných hledisek. Překvapilo mě, že taška za dva a půl tisíce korun byla o pět příček níž než druhá za pět set korun. Asi se tedy rozhodnu podle celkových výsledků.“