V příhraničním lese nedaleko naučné stezky Slatina stojí poslední nalezený lovecký kámen. Loveckých kamenů je v Českém lese jen sedm a všechny je nechal osadit poslední šlechtický majitel panství Alfred III. kníže Windischgrätz. Kameny jsou usazeny vždy v místě, kdy některý z Windichgrätzů skolil svého stého srnce nebo třeba posledního divočáka. Kamenů bylo v Českém lese nalezeno šest, tento u bývalé Slatiny pod Dylení byl objeven jako sedmý teprve v roce 2018 a nově usazen. Nevede k němu žádná cesta, ale najdete ho v lese nedaleko naučné stezky Slatina asi dva kilometry západně od Tachovské Hutě. Zajímavostí je, že právě Alfred zemřel poté, když se v roce 1876 na Ostrůvku nachladil při lovu tetřevů. Bylo mu pouhých 57 let.
Co se týká dřevěného panáčka s blahodárnou vodou, je přímo ve Slatině a jde o Janovského, pramen. Voda prý není pitná, ale je lahodná. Pramen je pojmenovaný podle nadlesního, tedy fořta ze Slatiny, kde v době rozkvětu osady panovaly výjimečně dobré českoněmecké vztahy. Český fořt Janovský byl v německé příhraniční obci jmenován čestným občanem obce.
Necelý kilometr jižně od Slatiny je na státních hranicích usazen hraniční znak č. 17 z roku 1774. Kdysi tu vedla poměrně rušná přeshraniční cesta. Spojovala Mariánské Lázně a Mähring. Před druhou světovou válkou byl na české straně vytvořen přes cestu příkop a val. Po válce už na obnovení silnice nedošlo, zcela zničena pak byla i nedaleká osada Slatina. Jen připomeňme, že ve Slatině byla sklárna, kde pracovalo sto sklářů. Vyráběli se tu knoflíky i skleněné prsteny.
Další kamennou památkou je válečný pomník, který stojí na jižní straně Slatiny, před rokem 1945 nazývané Lohhauser. Opodál najdete i nedávno vytvořenou a usazenou dřevěnou sochu, siluetu s křížem.