V naprosto odlišných podmínkách se proto bude konat mimořádné zastupitelstvo Karlových Varů ve středu 22. dubna.

Kvůli koronaviru muselo město opustit zasedání v reprezentativní aule Krajského úřadu Karlovarského krajea přesunout se do haly míčových sportů v KV Areně.

„Vše jsme promysleli a proměřili. Zastupitelé budou na hrací ploše sedět v dvoumetrových rozestupech a pro veřejnost jsme vymezili galerii, původně určenou pro diváky sportovních zápasů. Roušky jsou samozřejmostí. Vstup do míčové haly bude jiný pro zastupitele a jiný pro lidi, aby se vzájemně nepotkali. Je to logisticky náročné, ale nařízená vládní opatření musíme respektovat,“ konstatoval Jakub Kaválek, tajemník karlovarského magistrátu.

Na programu budou mít zastupitelé pouze jeden bod. „Mimořádné zastupitelstvo města by mělo jednat o podpoře lázeňství ve městě,“ uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Zastupitelé tedy projednají rozpočtové opatření na neinvestiční transfer městské společnosti Alžbětiny Lázně a smlouvu o neinvestičním transferu pro tuto společnost.

Jak zorganizovat jednání krajských zastupitelů, to nyní promýšlí i Krajský úřad Karlovarského kraje.

„I přes výdaje v souvislosti s koronavirovou nákazoua očekávaný propad daňových příjmů chce Karlovarský kraj dostát naplánovaným finančním objemům v rámci krajských dotačních programů a rozdělit dotace mezi obce a všechny další žadatele,“ vysvětlila Jana Pavlíková, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Náměstkyně hejtmana Jana Mračková Vildumetzová (ANO) uvedla, že se v současné době čeká na určení nejbližšího termínu, kdy by se jednání krajského zastupitelstva, které by mělo dotace schválit, mohlo uskutečnit.

A také se rozhoduje, v jakém režimu se zastupitelstvo bude konat. V úvahu připadá například telekonference.

Do reprezentační auly krajského úřadu se totiž pětačtyřicet krajských zastupitelů s dvacítkou úředníků a nutnými rozestupy nevejde.