Ani jeden z bloků, které o ni usilují, nemá potřebnou většinu v mandátů v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu a nemůže tak utvořit funkční minimálně třiadvacetičlennou koalici. Klub 21 (STAN, Piráti, SNK1 a jeden člen VOKu) postoupil uskupení ODS a KDU-ČSL, které disponuje pěti hlasy, post hejtmana a doporučil na něj Olgu Halákovou z KDU-ČSL. Jednání se přerušilo do pondělí 7. prosince.

Situace mezi jednotlivými politickými tábory začíná být vyhrocená, a tak došlo i na osobní invektivy. Odstartoval je dosavadní hejtman Petr Kubis (ANO), když kritizoval oblečení senátora a krajského zastupitele Jana Horníka (STAN), v němž na jednání chodí. "Já bych se zase nerad dočkal, aby tady někdo byl v uniformě nebo v rouchu Řádu národa," opáčil Horník.

Ještě před tím ale informoval lídr Klubu 21 Petr Kulhánek o politických vyjednáváních z posledních dnů. „Náš klub udělal zásadní ústupek, jednomyslně jsme odhlasovali, že na post hejtmana navrhujeme Olgu Halákovou z KDU – ČSL. Vnímáme ji jako člověka uznávaného, mohla by být tmelícím prvkem napříč celým zastupitelstvem. Protože ale tento návrh ještě klub K5, jehož je KDU- ČSL členem, neprojednal, navrhujeme v jednání pokračovat v pondělí 7. prosince,“ vysvětlil Kulhánek.