Záměrem zastupitelů Mariánských Lázní je také výstavba nové radnice. Mariánskolázeňští obyvatelé mají rozporuplné pocity, jelikož by se jim nová radnice líbila, ale vědí, že bude stát hodně peněz a bojí se, že bude muset město ušetřit někde jinde.

„Líbilo by se mi, kdybychom v lázních měli novou radnici,“ řekl Tomáš Korejs z Mariánských Lázní. „Na druhou stranu si myslím, že to bude drahé a zajímalo by mě, jak bude chtít město stavbu financovat,“ dodal Korejs.

„Výstavba nové radnice by měla stát kolem 150 milionů korun,“ uvedl starosta Mariánských Lázní Zdeněk Král. „Část by mohly zaplatit peníze z prodeje stávající radnice, jejíž hodnota se odhaduje na zhruba 70 milionů korun. Zbytek by muselo město dofinancovat leasingem. Po zbudování nové radnice bychom nezatahovali dopravu do lázeňského centra. Vybraná oblast pro stavbu je blízko obchodní zóny a myslím si, že by bylo pro lidi výhodné, kdyby v této oblasti bylo i administrativní centrum.“

Jelikož se jednání o nové radnici pravděpodobně už dotkne nového zastupitelstva, tak se k problému vyjádřil i Miloš Vrána, předseda jedné z kandidujících stran v Mariánských Lázních.

„Principielně nejsem proti výstavbě nové radnice,“ sdělil Vrána. „Věřím, že si Mariánské Lázně a jejich obyvatelé zaslouží reprezentativní radnici, ale nedovedu si představit investici takového rozsahu v době krize. Měli bychom oslovit komerční sféru na spoluúčasti na výstavbě za přesně daných podmínek.“