Dvakrát byl v programu jednání, dvakrát byl odložen a napotřetí jej zamítli. Prodej pozemků pro polyfunkční dům v chebské Májové ulici nakonec zelenou nedostal. 'Pro' bylo jen pět z 28 přítomných zastupitelů.

O prodeji pozemků se vedla dlouhá diskuse nejen mezi zastupiteli před samotným schvalováním, debatovat o něm přišli také občané.

„Nejsme rebelové ani ovce. Nechápeme, proč má na okraji centra stát dům, který občané nepotřebují," uvedl ve svém vystoupení Karel Fatka, jeden z obyvatel panelového domu, před kterým měl polyfunkční objekt vyrůst. „Podle nové verze využití objektu tam má být lékárna – v okolí je jich 5, Interspar – obchodními řetězci jsme přesyceni, bydlení na autobusové zastávce MHD – to bude určitě lákavé, administrativa – volných míst je zde přebytek," vyjmenoval s tím, že v tom nevidí veřejný zájem, a připustil, že mají z prodeje pozemků investorovi Vojtěchu Kubálkovi z Kladna obavy. „Dostaneme se do úplné závislosti na jeho způsobu podnikání," doplnil a připomněl, jak je pro město složité pohnout s vlastníkem, když nechce plnit závazky, jako tomu bylo třeba u majitele pozemků po Rudolfinu.

Občané kritizovali malou odstupovou vzdálenost od jejich domu, nevhodné dopravní řešení, ale také zpochybňovali posudek o tom, jak by se vyvíjela cena jejich bytů.
Diskuse se rozhořela také mezi zastupiteli.

Například Radomír Honců připomněl, že původnímu majiteli budov město pozemky také neprodalo. „Chtěli jsme počkat, aby s místem mohlo město nakládat jako s volným pozemkem," uvedl. Nelíbí se mu, že teď nastala stejná situace a najednou by měl být pozemek prodaný.

„Stálo by za to nabídnout panu Kubálkovi jiné plochy, aby mohl investovat, protože investor je pro nás samozřejmě zajímavý," podotkl Jan Votruba a sdělil, že našel dokonce tři plochy, kde by bylo možné investovat ve stejném rozsahu, a vyjmenoval lokality naproti Novasu, na sídlišti Skalka a parku Míru.

Deník požádal o vyjádření také investora Vojtěcha Kubálka, ten však do uzávěrky tohoto vydání neodpověděl. 

Výstavbu objektů před panelovým domem v Májové 39 schválili v roce 1993 chebští zastupitelé. Fungovat zde měly zubní ordinace a laboratoře. Záměr ale vzal brzy zasvé, a na městských pozemcích tak začal fungovat nevěstinec nebo diskotéka. Už tehdy místní protestovali a chtěli pozemky koupit. Stavby byly schválené jen jako dočasné, a tak v únoru skončí dvacetiletá lhůta, kdy mohou být komerčně využívány. Jejich současný majitel Vojtěch Kubálek vlastní objekty necelé dva roky a v květnu 2013 požádal město o odkup pozemků pod nimi. Poté o ně, nebo jejich část, požádali také někteří občané.