Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé prodej pozemků pro polyfunkční dům neschválili

Cheb – O budoucnosti lokality přišli diskutovat také obyvatelé ze sousedního věžáku. 

26.1.2014
SDÍLEJ:

NA MÍSTĚ bývalého rychlého občerstvení a budovy, kde fungoval i nevěstinec, měl vzniknout polyfunkční dům.Foto: Deník/ Václava Simeonová

Dvakrát byl v programu jednání, dvakrát byl odložen a napotřetí jej zamítli. Prodej pozemků pro polyfunkční dům v chebské Májové ulici nakonec zelenou nedostal. 'Pro' bylo jen pět z 28 přítomných zastupitelů.

O prodeji pozemků se vedla dlouhá diskuse nejen mezi zastupiteli před samotným schvalováním, debatovat o něm přišli také občané.

„Nejsme rebelové ani ovce. Nechápeme, proč má na okraji centra stát dům, který občané nepotřebují," uvedl ve svém vystoupení Karel Fatka, jeden z obyvatel panelového domu, před kterým měl polyfunkční objekt vyrůst. „Podle nové verze využití objektu tam má být lékárna – v okolí je jich 5, Interspar – obchodními řetězci jsme přesyceni, bydlení na autobusové zastávce MHD – to bude určitě lákavé, administrativa – volných míst je zde přebytek," vyjmenoval s tím, že v tom nevidí veřejný zájem, a připustil, že mají z prodeje pozemků investorovi Vojtěchu Kubálkovi z Kladna obavy. „Dostaneme se do úplné závislosti na jeho způsobu podnikání," doplnil a připomněl, jak je pro město složité pohnout s vlastníkem, když nechce plnit závazky, jako tomu bylo třeba u majitele pozemků po Rudolfinu.

Občané kritizovali malou odstupovou vzdálenost od jejich domu, nevhodné dopravní řešení, ale také zpochybňovali posudek o tom, jak by se vyvíjela cena jejich bytů.
Diskuse se rozhořela také mezi zastupiteli.

Například Radomír Honců připomněl, že původnímu majiteli budov město pozemky také neprodalo. „Chtěli jsme počkat, aby s místem mohlo město nakládat jako s volným pozemkem," uvedl. Nelíbí se mu, že teď nastala stejná situace a najednou by měl být pozemek prodaný.

„Stálo by za to nabídnout panu Kubálkovi jiné plochy, aby mohl investovat, protože investor je pro nás samozřejmě zajímavý," podotkl Jan Votruba a sdělil, že našel dokonce tři plochy, kde by bylo možné investovat ve stejném rozsahu, a vyjmenoval lokality naproti Novasu, na sídlišti Skalka a parku Míru.

Deník požádal o vyjádření také investora Vojtěcha Kubálka, ten však do uzávěrky tohoto vydání neodpověděl. 

Výstavbu objektů před panelovým domem v Májové 39 schválili v roce 1993 chebští zastupitelé. Fungovat zde měly zubní ordinace a laboratoře. Záměr ale vzal brzy zasvé, a na městských pozemcích tak začal fungovat nevěstinec nebo diskotéka. Už tehdy místní protestovali a chtěli pozemky koupit. Stavby byly schválené jen jako dočasné, a tak v únoru skončí dvacetiletá lhůta, kdy mohou být komerčně využívány. Jejich současný majitel Vojtěch Kubálek vlastní objekty necelé dva roky a v květnu 2013 požádal město o odkup pozemků pod nimi. Poté o ně, nebo jejich část, požádali také někteří občané.

Autor: Václava Simeonová

26.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení