Noví zastupitelé se nesejdou na radnici, ale v Kulturním centru Svoboda. A hned se chtějí pustit do řešení jedné chebské ožehavé záležitosti vyhlášky o hazardu.

Na programu ustavujícího zasedání bude samozřejmě složení slibu členů zastupitelstva města, bude se stanovovat počet členů rady města a budou se určovat funkce, pro které budou členové zastupitelstva města uvolněni. Následovat bude také volba starosty, místostarostů a dalších členů rady města a další body. Jednat se nejspíš bude také o hazardu. „Na základě žádosti zastupitele doc. Dr. Ing. Miroslava Plevného za zastupitelský klub Volba pro město Cheb ze dne 13.11.2018 Městský úřad Cheb zveřejňuje informaci, že na ustavujícím zasedání zastupitelstva města bude navrženo zařadit do programu před bod Různé bod Pravidla regulace provozování hazardních her na území města Chebu,“ potvrdila mluvčí Městského úřadu Cheb Simona Liptáková.

Vyhlášku o hazardu upravili zastupitelé v době, kdy byl starostou Antonín Jalovec. Dali mu červenou a povolili jej pouze ve Svatém Kříži. Po odvolání Antonína Jalovce jej nová koalice upravila tak, že do vyhlášky vrátila několik výjimek. A právě tato verze vstoupila 1. listopadu v platnost. „Abychom co nejvíce ztížili možnost prodloužení licencí pro kasina v centru města, připravili naši zastupitelé ve shodě s volebním programem, na němž se VPM domluvila se svými partnery (Piráti, Koalice pro Cheb, Hnutí 2018), hned na ustavující zastupitelstvo materiál obsahující upravená pravidla pro tvorbu nové vyhlášky. Jejich přijetí nám umožní hned na dalším zastupitelstvu (6.12.) předložit novou vyhlášku, která veškerý hazard znovu omezí jen na lokalitu Svatého Kříže,“ uvádí vítězné uskupení Volba pro město na svých webových stránkách.

Vítězná VPM sice získala 17 mandátů v 30členném zastupitelstvu, i přesto se její členové rozhodli vytvořit koalici s Koalicí pro Cheb, Českou pirátskou stranou a Hnutím 2018. Post starosty a obou místostarostů ale zůstane VPM, starostou se má stát Antonín Jalovec, prvním místostarostou Miroslav Plevný a Jiří Černý obsadí post druhého místostarosty.