„Světový pohár spřežení měl v Nebanicích pokračovat již 28. ročníkem. Mezinárodní jezdeckou federací FEI byl však následkem opatření vyplývajících z koronavirové pandemie v letošní sezoně zrušen. Díky postupnému rozvolnění zmiňovaných opatření ve větší části Evropy se závody uskuteční jako Český pohár spřežení s mezinárodní účastí ve dnech 17. až 19. července 2020,“ sdělila mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Organizátorem bude jezdecký oddíl TJ Agro Cheb, který díky finanční podpoře města Chebu, Karlovarského kraje a dalších sponzorů nabídne divákům špičkové české a evropské posádky. „Lidé uvidí sportovní klání jednospřeží, dvouspřeží a čtyřspřeží v několika obtížných soutěžích. Například při pátečních drezurních zkouškách závodníci předvedou přesnost a všeobecnou ovladatelnost svých koní a poníků,“ sdělila spoluorganizátorka Eva Šimáčková. Pro diváky nejnapínavějším a pro závodníky a koně nejnáročnějším měřením sil je maraton, který bude na programu v sobotu 18. července.

Chov koní v Nebanicích má mnohaletou tradici.Chovají se zde koně sportovní a starokladrubští.

Farma Nebanice je moderní jezdecký areál nedaleko Chebu, který nabízí kvalitní zázemí pro všechny milovníky koní i jejich čtyřnohé partnery. V průběhu roku probíhá v areálu mnoho jezdeckých závodů jak pro začínající jezdce tak i na mezinárodní úrovni. V areálu se nacházejí boxové stáje, písčitá jízdárna 80x40, krytá hala 32x16, lonžovací kruh, restaurace s ubytovacím zařízením.

K farmě přiléhá 155 ha pastvin a odchovna hříbat.

Nabízíme Vám ustájení koní, výcvik začátečníků i pokročilých jezdců, rekreační ježdění v krásném terénu v okolí řeky Ohře a další služby spojené s provozem jezdecké stáje a současně s tím i využití restaurace a ubytovacího zařízení pro pořádání různých akcí dle individuálních požadavků."