Svůj názor neskrývala například také ředitelka chebské knihovny Martina Kuželová, jejíž syn Radim ve Francii studuje.

„Se synem, který nyní studuje v Dijonu, jsme samozřejmě v kontaktu," uvedla Martina Kuželová. „První, co ve středu uvedl, bylo, že jsou z toho všichni kolem zděšení. Večer nás doma překvapila zmínka v médiích o policejní razii v Remeši, kde syn vloni absolvoval střední školu." Radim sám to teď prý ale má za náhodu s tím, že takoví radikálové mohou být kdekoli. „Faktem však je, že tam byl v prosinci 2012 spolu s dvěma spolužáky při cestě do školy před sídliště s převahou přistěhovatelských rodin přepaden skupinou lelkujících mladíků. Zpráva z nemocnice, kde řešili rovněž pohmoždění mozku, pak nás měla uklidnit: náš syn dopadl nejlíp, jen s přeraženým nosem," dodala Kuželová.

Ze situace, která ve Francii nastala, je zděšena i lektorka francouzštiny Gymnázia Cheb Jitka Joanidisová. „Tento trestný čin je z jakéhokoliv pohledu katastrofa a nezáleží na tom, jaký vztah člověk k Francii má."

Proti teroristickému útoku se ozývají také lidé, kteří s Francií nic společného nemají.

„Denní tisk sice nečtu, ale slyším o tom na všech stranách. Je to trestuhodný čin, který nemá ve světě obdoby," uvedla Jana Svobodová z Chebu. „Považuji tento čin za jeden z nejhorších masakrů poslední doby," dodala.

Pozadu nezůstávají další lidé z chebského okolí.

„Je to hrůza, nechtěla bych tam být. Stačilo mi jen vidět záběry lidí v televizi. Byla to naprosto šílená poprava lidských životů," vyjádřila se Františka Šuto z Chebu.

Jako obrovskou tragédii vnímá útok ve francouzském městě i kadeřnice Ilona Lazúrová z Chebu. „Tato zpráva je pro mě o to strašnější, že mám přímo ve Francii své příbuzné. Naštěstí nebydlí v místě neštěstí, ale i tak ve mně tento čin budí strach a obavy," uvedla kadeřnice. „Nedokážu vůbec pochopit, že se někdo kvůli karikaturám v tisku, nad kterými by téměř každý člověk mávl rukou, může odhodlat k tak radikálnímu útoku na novináře. Považuji to za velkou ohavnost a jen očekávám, co bude následovat příště."